Četrtek, 23. 3. 2017, 21.46

Liga NBA, 23. marec

S trinajstimi šivi je bil najboljši igralec Miamija

Goran Dragić | Foto Getty Images

V noči na petek so v ligi NBA igrali pet tekem, na parket sta stopila dva slovenska igralca. Tako Goran Dragić kot tudi Saša Vujačić sta s svojima ekipama izgubila.

Miami Heat je na domačem parketu gostil Toronto Raptors in na koncu visoko izgubil z izidom 84:101. Pri gostujoči ekipi je bil najbolj razpoložen DeMar DeRozan, ki je v svojo statistiko vpisal 40 točk, poleg tega pa je dosegel še šest skokov in tri podaje.

Pri Miamiju je bil s 16 točkami in 14 skoki najboljši igralec Hassan Whiteside. Igral je s trinajstimi šivi na desni roki in videlo se je, da ni igral najbolj sproščeno. Kot da poškodba roke ni dovolj, si je pozneje zvil še levi gleženj.

Goran Dragić, trenutno najboljši slovenski košarkar, je na tej tekmi v 33 minutah dosegel 13 točk, sedem skokov in sedem podaj. Kljub porazu Miami ostaja na osmem mestu vzhodne konference, ki še vodi v končnico. Toronto je trenutno na četrtem mestu.

Saša Vujačić je dosegel devet točk

Ta večer je priložnost za igranje dobil tudi Saša Vujačić, ki igra za New York Knicks. Mariborčan je na gostovanju proti Portland Trail Blazers na parketu preživel 16 minut. V tem času je dosegel devet točk in podajo. Na koncu so tekmo dobili domači košarkarji z izidom 110:95.

Liga NBA, 23. marec:

Brooklyn Nets : Phoenix Suns 126:98
Lopez 19, McDaniels 16; Booker 28, Len 11

Miami Heat : Toronto Raptors 84:101
Whiteside 16, 14 sk., Goran Dragič 13, 7 skokov, sedem podaj, igral 33 minut); DeRozan 40, Powell 14

Dallas Mavericks : Los Angeles Clippers 97:95