Thermometer Blue Green 4,43

Hassan Whiteside Miami Heat Goran Dragić Goran Dragić

Sreda, 12. 10. 2016, 7.23

Dragić se je "razletel" po igrišču #video

Najbolj prepoznaven slovenski košarkar Goran Dragić, ki je član Miami Heat, je v noči na sredo odigral odlično tekmo. Proti Brooklyn Nets se je lahko pohvalil z dvojnim dvojčkom.

Miami Heat so pred novo sezono, ki se bo začela 25. oktobra, odigrali tri pripravljalne tekme. Po zmagi nad Brooklyn Nets se lahko pohvalijo z dvema zmagama.

Newyorčani so padli s 121:100. Ob koncu polčasa so sicer ti z 59:48 vodili, na odmor pa šli s prednostjo štirih točk (59:55).

Takrat je bilo konec veselja za goste. Goran Dragić in druščina so namreč dali v prestavo višje ter začeli igrati v obrambi agresivneje, v napadu pa v eni četrtini dosegli kar 38 točk.

Poglejte si izjemno potezo Gorana Dragića pri 0:49

Košarkarji Miamija so povsem naskakali goste, saj so v statistiko vpisali 55, igralci Brooklyn Nets pa 37 skokov.

Izvrstno predstavo je prikazal tudi Goran Dragić. S 17 točkami (met za tri točke 2/3, za dve točki 5/9, prosti meti 1/1) je bil drugi strelec, od vseh na tekmi pa je imel največ podaj. Z enajstimi se je tako veselil dvojnega dvojčka, ko je bil on na parketu – igral je 29 minut -, pa je ekipa naredila 30 točk prednosti.

Najboljši strelec je bil z 21 točkami center Hassan Whiteside – pohvalil se je lahko še s 14 skoki in štirimi blokadami -, s katerim kapetan slovenske reprezentance odlično sodeluje.