državno prvenstvo Union Olimpija Krka Helios Suns Zlatorog Hopsi Rogaška

7 let

DP, liga za prvaka 3. krog

Olimpija rešetala mrežico Heliosa, Krka pokleknila v Laškem

olimpija helios barbarič | Foto Vid Ponikvar

V tretjem krogu košarkarske lige za prvaka je Olimpija s kar 23 točkami prednosti ugnala Helios. Do zdaj vodilna Krka pa je klonila v Laškem in padla na tretje mesto. Edina s popolnim izkupičkom ostaja Rogaška.

Po nesrečnem porazu v prejšnjem krogu v Rogaški Slatini, s katerim so prekinili niz enajstih zmag v ligi Nova KBM, so se košarkarji Uniona Olimpije hitro vrnili v zmagovalne tirnice. V Stožicah so nadigrali aktualne državne prvake iz Domžal s 23 točkami razlike in tako zabeležili drugi par točk v skupini za prvaka. Na drugi strani Helios Suns ostaja brez zmage.

Ljubljančani so vprašanje zmagovalca rešili že v prvem polčasu, v katerem so dosegli 55 točk oziroma imeli met za tri točke 10:19. Trojke je že tedaj zadelo šest igralcev, na koncu pa je med njimi izstopal Dean Oliver, ki je postavil rekord sezone lige Nova KBM v statističnem seštevku.

S prvim porazom Krke je vodstvo v ligi za prvaka prevzela Rogaška, ki je po treh krogih edina neporažena ekipa, nato pa sledijo tri moštva z izkupičkom 2-1. Med njimi sta tako Krka kot Zlatorog, ki je po uvodnem porazu zabeležil drugi zaporedni par točk.

V polfinale državnega prvenstva se bodo uvrstila štiri moštva, do takrat pa bodo ekipe igrale vsaka z vsako doma in v gosteh.