legionarji Zoran Dragić Luka Dončić Luka Dončić Klemen Prepelič Uroš Slokar Alen Omić Jaka Blažič Boštjan Nachbar

Ponedeljek, 14. 12. 2015, 10.15

Dončić gladko dobil derbi proti slovenskemu velikanu

Rabuza

Real je s pomočjo Luke Dončića odpihnil Gran Canario Alena Omića, zmage pa sta se veselila tudi Boštjan Nachbar in Uroš Slokar s Sevillo. Klemen Prepelič učinkovit, a s porazom pred Olimpijo.

Real je zmagal osmič na devetih tekmah, kar nekaj minut pa je bil deležen tudi mladi Luka Dončić. Z 19 minutami na parketu je imel peto največjo minutažo, velikokrat je prenašal žogo in ob petih točkah dosegel še štiri skoke ter tri podaje, v eni od akcij pa poskrbel za atraktivno podajo do Guillerma Hernangómeza, ki je žogo še zabil skozi obroč.

Pri Gran Canarii je bil točkovno nekoliko uspešnejši Alen Omić z osmimi točkami, vendar je njegovo moštvo izgubilo s 85:68 in doživelo tretji poraz, še vseeno pa ostajajo na visokem petem mestu španskega prvenstva.

Klobučar razpoložen, a poražen V Turčiji je bil proti velikanu Fenerbahčeju razpoložen Jaka Klobučar v dresu Istanbula, vendar njegovih 14 točk in štiri podaje niso bile dovolj za kaj več kot poraz s 13 točkami razlike in tako še vedno ostaja na dnu ligaške razpredelnice.

Izgubil je tudi Oldenburg Klemna Prepeliča, ki v sredo v zadnjem krogu EuroCupa gosti Olimpijo. Ljubljančani še niso uvrščeni v drugi del, ki bi ga potrdili z zmago pri Nemcih. Prepelič je bil proti Wuerburgu uspešen le pri metih za tri točke in s črte prostih metov ter tekmo končal pri 13 točkah, dodal pa je 5 skokov in štiri podaje.