28. 11. 2007,
0.31

Sreda, 28. 11. 2007, 0.31

Domžalčani po pričakovanju

Košarkarji Heliosa so v 11. krogu lige NLB izgubili s Hemofarmom s 75:88 (24:30, 39:47, 54:71).

Hemofarm : Helios 88:75 (30:24, 47:39, 71:54)

Dvorana Millenium, gledalcev 2000, sodniki: Dožai, Medan (oba Hrvaška), Kralj (BiH).

Hemofarm: Joksimovič 13 (4:8), Božović 2, Marković 3, Savović 9 (5:6), Jagodnik 21 (4:4), Marshall 25 (2:2), Johnson 1 (1:2), Vukosavljević 14 (1:1).

Helios: Janža 8, Troha 12, Ingram 9 (1:3), Zagorc 2, Žerak 17 (1:3), Močnik 4 (4:4), Laškevič 7 (1:2), Krejić 16 (2:2).

Prosti meti: Hemofarm 17:23, Helios 9:14. Met za tri točke: Hemofarm 11:23 (Marshall 5, Jagodnik 3, Joksimovič, Marković, Vukosavljević), Helios 6:18 (Janža 2, Troha 2, Krejić 2). Osebne napake: Hemofarm 20, Helios 26.

Domžalčani so po pričakovanju doživeli peti zaporedni poraz v ligi NLB. Po enajstih krogih ostajajo na predzadnjem mestu z vsega dvema zmagama in devetimi porazi. Pri zmagovalcih, košarkarjih Hemofarma, sta najvidnejši vlogi odigrala slovenska igralca: Goran Jagodnik je dosegel 21 točk, Nebojša Joksimovič pa jih je prispeval 13.

Čeprav sta se v igralski kader Heliosa po daljši odsotnosti vrnila branilca Janža in Moro, so bili slovenski državni in pokalni prvaki praktično že vnaprej obsojeni na neuspeh v Vršcu. Hemofarm je tekmo izkoristil za pripravo na naslednji obračun v pokalu ULEB, zato ni igral na vso moč, temveč le toliko, da je zabeležil četrto zaporedno zmago in skupno sedmo. V prvem polčasu je z lahkoto nadzoroval dogajanje na parketu in narekoval ritem igre, zasluženo zmago pa je potrdil v tretjem delu, po katerem je semafor kazal rezultat 71:54. V zadnji četrtini sta trenerja razpršila minutažo med vse igralce - pri Heliosu jih je na parket stopilo enajst, glede na končni rezultat pa so jo bolje izkoristili Domžalčani, ki so na koncu prišli do častnega poraza.

Nizu porazov Heliosa še ni videti konca, saj ga v naslednjih dveh krogih čakata težki preizkušnji. Najprej s Crveno zvezdo v dvorani Komunalnega centra, nato pa še gostovanje v domu Dražena Petrovića pri Ciboni.