31. 10. 2008,
21.20

Petek, 31. 10. 2008, 21.20

Domžalčani le dočakali prvo zmago

Košarkarji Heliosa so v 6. krogu lige NLB premagali Zagreb z 90:70 (31:22, 48:42, 74:63).

Helios je dočakal prvo zmago v ligi NLB. V šestem krogu je po zaslugi odlične igre obeh Američanov Nicholasa Jacobsona in Alvina Snowa premagal zasedbo Zagreba.

Omenjena igralca sta skupaj dosegla 51 točk ter imela zelo dober izkoristek metov na koš. Jacobson je 29 točk dosegel z metom 3:6 za dve točki in 7:8 izza črte 6,25, Snow pa je svojih 22 točk vknjižil s 5:7 za dve točki in 4:6 za tri točke. Tako je lahko Helios dominiral skozi celotno tekmo in tekmeca nadigral v vseh elementih igre. Vse dvome o zmagovalcu so Domžalčani rešili na koncu tretje četrtine in v začetku zadnje, ko so od prednosti 64:57 (27. minuta) prišli do vodstva 78:63 (32.).

Varovanci Radeta Mijanoviča bodo 8. novembra gostovali v Podgorici pri Budućnosti, naslednja domača preizkušnja pa jih čaka čez dobrih 14 dni proti beograjskemu FMP.