12. 2. 2010,
22.49

Petek, 12. 2. 2010, 22.49

Domžalčani klonili v Sarajevu

Košarkarji Heliosa so v 21. krogu lige NLB izgubili z Bosno s 55:66 (13:15, 31:37, 43:52).

Tekma sezone se za Domžalčane ni razpletla po njihovih željah. Izgubili so na gostovanju v Sarajevu pri zadnjeuvrščeni Bosni in hkrati edinemu tekmecu v boju za obstanek v elitni jadranski druščini. Pet krogov pred koncem lige NLB je položaj na začelju sila izenačen in negotov, saj ima zdaj Helios le eno zmago prednosti pred Bosno, ki mora odigrati še zaostalo tekmo s Partizanom. Zadnjeuvrščeno moštvo nima pravice nastopa v ligi NLB v prihodnji sezoni.

V zadnjih petih krogih bo Helios gostil Budućnost, Zagreb in Radnički ter gostoval pri Crveni zvezdi ter Union Olimpiji, Bosna pa bo doma igrala z Zadrom in Crveno zvezdo, v gosteh pa s Hemofarmom, FMP in Budućnostjo.

Uvodnih petnajst minut tekme je bilo izenačenih, nato pa so osebne napake začele krojiti postavo Heliosa, ki je zaradi odhoda Alvina Snowa in Miloša Paravinje na klop padel v igri. Bosna je v 15. minuti povedla s 23:17, imela minuto kasneje že devet točk naskoka (31:22) ter odšla na odmor s 37:31.

V nadaljevanju se razmerje moči na parketu ni bistveno spremenilo. V sila neatraktivni tekmi sta ekipi naredili ogromno napak, zgrešili celo vrsto metov, Helios pa tega ni znal izkoristiti. Nekajkrat se je približal na pet točk zaostanka, na koncu pa je izgubil z enajstimi točkami, kar je več kot je Bosno premagal na parketu Komunalnega centra.

Helios bo naslednjo tekmo 27. februarja doma proti Budućnosti.