8.07

8 let, 5 mesecev

Torek, 11. 12. 2007, 8.07

Dobra Tušek in Ćapin, Lakovič po tradiciji

Konec tedna so bili znova na preizkušnji slovenski košarkarji, ki igrajo v različnih prvenstvih po Evropi. Jaka Lakovič je Barcelono znova vodil do zmage, izkazala sta se tudi Tušek in Ćapin.

Španija: Barcelona je v enajstem krogu španskega prvenstva proti Manresi vpisala deveto zmago, ki jo še naprej ohranja na tretjem mestu. Pri Kataloncih je glavno strelsko vlogo znova imel Jaka Lakovič. Slovenski reprezentančni branilec je na parketu prebil devetindvajset minut, kar je izkoristil za štirinajst točk (met za tri 3:9, prosti meti 5:6), po dva skoka in podaji. Samo Udrih je pri peti zmagi Granade proti Gran Canarii (85:79) sodeloval dvajset minut in dosegel deset točk ter ujel štiri odbite žoge. Estudiantes še naprej ostaja prikovan na dno lestvice. Tokrat je bil od moštva iz prestolnice boljši Valladolid (75:87). Domen Lorbek je odigral solidno tekmo, v štiriindvajsetih minutah je gostom uspel doseči dvanajst točk, enkrat pa je tudi skočil za žogo.

Italija: V Sieni sta se pomerili vodilni ekipi italijanskega prvenstva. Domačini so bili premočni tudi za Lottomatico (92:76) in tako še naprej trdno ostajajo na prvem mestu brez poraza, Rimljani pa so zdrsnili na tretje mesto. Erazem Lorbek je igral sedemindvajset minut, njegov učinek pa je bil sedem točk in pet skokov. Varese je kljub dobri igri obeh slovenskih košarkarjev izgubil na gostovanju pri Premiati in z le dvema zmagama in enajstimi porazi zaseda zadnje mesto. Aleksandar Ćapin je srečanje začel v prvi peterki in bil v pol ure igre z 18 točkami (met za dve 3:7, met za tri 4:5) najboljši strelec Vareseja. Statistiko je obogatil še s štirimi skoki in eno podajo. Tri minute manj je na parketu prebil Gregor Hafnar, ki je enajstim točkam dodal en skok.

Grčija: Panathinaikos se tudi tokrat ni preveč namučil za še osmo zaporedno zmago v grškem prvenstvu. V tej sezoni dobri Egalelo je v Atenah klonil z 91:75. Sani Bečirovič za grške prvake ni igral, Dejan Hohler pa je v nekaj manj kot petih minutah zgrešil vse štiri mete iz igre. Prav tako pri zmagi AEK-a ni sodeloval Smiljan Pavič, ki naj bi bil po nekaterih informacijah blizu odhoda iz Aten.

Rusija: CSKA se je proti Himkiju brez pomoči Matjaža Smodiša "sprehodil" do enajste prvenstvene zmage (61:87). Gostitelji so tako doživeli šele prvi poraz. Zato pa je bil na delu Marko Tušek, ki je imel veliko zaslug pri zmagi UNICS-a proti Lokomotivi Novosibirsk. Tušek se je v šestindvajsetih minutah proslavil s petnajstimi točkami (met za dve 2:3, met za tri 3:6, prosti met 2:2) in petimi skoki. Moštvo iz Kazana pa s šestimi zmagami zaseda šesto mesto.

Turčija: Za največ zanimanja 10. kroga turškega prvenstva je poskrbela tekma Galatasaray - Fenerbahče Ülker. Razpletlo se je z osmo zmago domačinov in tretjim porazom gostov (88:77), pri katerih je Gašper Vidmar k skupnemu izkupičku prispeval šest točk, Emir Preldžić pa ni igral.