11.39

Torek, 1. 1. 2008, 11.39

Detroit ponižal Milwaukee

V severnoameriški košarkarski ligi so na silvestrski večer odigrali osem tekem, aktiven pa je bil tudi Slovenec Primož Brezec.

Sežančan je pri visoki zmagi Detroita nad Milwaukeejem s 114:69 v enajstih minutah sicer prispeval le točko, a je bil toliko bolj uspešen pod košem, saj je pobral pet žog. V statistiko je slovenski reprezentant vnesel še dve podaji. Radoslav Nesterović je v dresu Toronta počival, Raptorsi pa so v gosteh s 97:92 ugnali New Orleans.

Dve tekmi sta se končali po podaljšku. Chicago Bulls so morali s 110:112 priznati premoč Orlando Magic, na drugi tekmi z dodatnimi minutami pa so bili uspešnejši gostitelji. Nekdanji klub Primoža Brezca Charlotte Bobcats se je veselil zmage nad ekipo Indiana Pacers s 107:103. Houston Rockets so morali doma v rednem delu s 95:112 priznati premoč Golden State Warriors, Utah Jazz pa so bili s 111:101 boljši od Portland Trail Blazers. Los Angeles Clippers so z 91:82 premagali moštvo Minnesota Timberwolves, Seattle SuperSonics pa so z 90:98 klonili proti ekipi Philadelphia 76ers.

V Auburn Hillsu je Detroit vknjižil že deveto zaporedno zmago. Blestela sta Richard Hamilton, ki je dosegel 22 točk, in Chauncey Billups, ki je k temu dodal 13 točk in 12 podaj za Pistonse. Na drugi strani je poraz za 45 točk tretji najhujši v zgodovini ekipe iz Milwaukeeja, ki so pred tem dvakrat že klonili za 48 točk. Detroit je v decembru vknjižil 15 zmag, kar je rekord ekipe, Milwaukee na drugi strani je izgubil še četrtič zapored.

Toronto, Rašo Nesterović tokrat ni igral, se je v New Orleansu uspel vrniti v igro v zadnji četrtini in to potem, ko je že zaostajal za deset točk. Eden ključnih mož zmagovalne ekipe je bil Chris Bosh, ki je za Raptorse nanizal 29 točk. Njihovi tokratni nasprotniki iz New Orleansa so končali niz petih zmag, Chris Paul bi še lahko odločil tekmo v prid gostiteljev, a je 25,8 sekunde pred koncem srečanja zgrešil dva pomembna prosta meta, še pred tem pa zapravil žogo. Paul je sicer med tekmo igral precej boljše, saj je v statistiko vnesel 23 točk, 16 podaj in sedem skokov, na koncu pa mu je zmanjkalo zbranosti.

Chicago je moral po podaljšku s 110:112 priznati premoč Orlandu. Izvrstno potezo je naredil Hedo Turkoglu, ki je le sedem desetink pred koncem podaljška zadel z razdalje in tako gostom prinesel slavje. Chicago je izgubil prvič v zadnjih treh tekmah, odkar je krmilo ekipe prevzel začasni trener Jim Boylan. Tekmo je 6,7 sekunde pred koncem z metom za tri izenačil član Bullsov Ben Gordon, nato pa je Turkoglu za dve točki lepo metal preko Bena Wallaca. Magici so si četrto zaporedno zmago priborili potem, ko je Wallace zgrešil ob zvoku sirene.

Izidi

Chicago Bulls : Orlando Magic 110:112* Gordon 39, Deng 21; Nelson 22, Lewis 19

Charlotte Bobcats : Indiana Pacers 107:103* Wallace 36, Richardson 28; O'Neal 20 in 13 skokov, Dunleavy 18

Detroit Pistons : Milwaukee Bucks 114:69 Hamilton 22, Hayes 14; Brezec 11 minut, 1 točka, 5 skokov, 2 podaji; Redd 18, Yi 12

Houston Rockets : Golden State Warriors 95:112 Alston 22, Wells 17; Davis 23, Ellis 20

Utah Jazz : Portland Trail Blazers 111:101 Boozer 19, Williams 18; Aldridge 36, Roy 17

New Orleans Hornets : Toronto Raptors 92:97 West 33 in 11 skokov, Paul 23 in 16 asistenc; Bosh 29, Parker 19, Nesterović ni igral

Los Angeles Clippers : Minnesota Timberwolves 91:82 Mobley 18, Maggette 17; Jefferson 23 in 15 skokov, Gomes 17 in 15 skokov

Seattle SuperSonics : Philadelphia 76ers 90:98 Waston 18, Green 16; Igoudala 25, Williams 19