9.46

8 let, 1 mesec

Nedelja, 30. 12. 2007, 9.46

Detroit osmič zapored

V severnoameriški košarkarski ligi NBA je Detroit brez Primoža Brezca še drugič zapored premagal Indiano in tako prišel do osme zaporedne zmage.

Sedem točk je k zmagi New Jerseyja prispeval Boštjan Nachbar, Toronto pa je po povratku Radoslava Nesterovića v ekipo klonil v Houstonu. Vince Carter in Jason Kidd si delita največ zaslug za zmago Mrežic v Milwaukeeju. Oba sta zablestela v končnici: prvi je dosegel osem od skupno 23 točk v zadnjih štirih minutah, drugi pa je v sklepni četrtini dosegel 11 od 17 točk, na tekmi pa je prispeval še 15 podaj. V domači ekipi je prevladoval Michael Redd s 35 točkami.

Detroit je v gosteh ugnal Indiano. V dobro uravnoteženi ekipi iz središča ameriške avtomobilske industrije sta na zunanjih položajih blestela Richard Hamilton (24 točk) in Chauncey Billups (17), pod obročema pa Rasheed Wallace (10 točk in 10 skokov). Pri gostiteljih je bil najbolj učinkovit Jermaine O'Neal z 20 točkami in 11 skoki, Mike Dunleavy pa jih je dodal 18.

Dallas prekinil niz Atlante, Boston nezaustavljiv

Odmevna zmaga nad prvaki NBA je izpraznila Toronto, rabelj kanadske ekipe v Houstonu pa je bil kitajski orjak Yao Ming, ki je v drugem polčasu dosegel 17 od skupno 25 točk, prav tako pa je pobral 11 žog pod obročema. V gostujoči ekipi je bil najbolj razpoložen Chris Bosh z 19 točkami. Dallas je na domačem parketu prekinil niz petih zaporednih zmag Atlante. Pri Teličkih je bil najbolj učinkovit Nemec Dirk Nowitzki z 22 točkami, Josh Howard in Devin Harris sta prispevala po 19 točk, v gostujoči pa sta prednjačila Marvin Williams z 18 in Joe Johnson s 17 točkami.

Kelti so pred nedeljskim posladkom in dvobojem z Jezerniki za ogrevanje slavili v Salt Lake Cityju, za zmago pa so se morali pošteno potruditi. Zmago je sklepnih trenutkih obračuna potrdil Paul Pierce, s 24 točkami tudi najbolj učinkovit strelec dvoboja, Ray Allen pa je prispeval 23 točk. V ekipi iz olimpijskega mesta je bil najbolj učinkovit Deron Williams z 22 točkami in 11 podajami.

Liga NBA, 29. december

Milwaukee Bucks : New Jersey Nets 95:97 Redd 35, Williams 24; Carter 23, Jefferson 19, Kidd 17, 5 sk. in 15 podaj, Nachbar 7 in 2 sk. v 16 minutah

Houston Rockets : Toronto Raptors 91:79 Ming 25 in 11 skokov, Alston 18; Bosh 19 in 12 sk., Calderon 11, Nesterovič 6 in 5 sk. v 17 minutah

Indiana Pacers : Detroit Pistons 92:98 O'Neal 20 in 11 sk., Dunleavy 18; Hamilton 24, Billups 17, Maxiell 12, Wallace 10, 10 sk., Brezec ni igral

Dallas Mavericks : Atlanta Hawks 97:84 Nowitzki 22, Harris in Howard po 19; Williams 18, J. Johnson 17

Orlando Magic : Charlotte Bobcats 104:95 Turkoglu 28, Lewis 18, Arroyo 16, Howard 15 in 21 sk.; Richardson 34

Washington Wizzards : Miami Heat 96:74 Blatche 18, Butler 16, Jamison 15; Davis 22, Jackson 14, Wade 12

New Orleans Hornets : Cleveland Cavaliers 86:76 West 27 in 15 sk., Paul 20; James 21, Ilgauskas in Gibson po 14

Utah Jazz : Boston Celtics - Utah 98:104 Williams 22 n 11 podaj, Boozer 19 in 11 sk.; Pierce 24, Allen 23

Seattle SuperSonics : Minnesota Timberwolves 109:90 Green in Szczerbiak po 18, Thomas 15 sk.; Jefferon 17, Telfair 12