1. 3. 2008,
22.44

Sobota, 1. 3. 2008, 22.44

Celjanke premagala Zagrebčanke

Košarkarice Merkurja iz Celja so v 17. krogu lige NLB premagale zagrebški Medveščak s 70:60 (17:13, 31:34, 52:49).

Košarkarice Merkurja so s šesto zmago v jadranski ligi storile odločilen korak k osvojitvi končnega šestega mesta v sedmi sezoni lige NLB. Tekmo so zaznamovali conska obramba v drugem polčasu, prepričljivo dobljen skok (38:22) ter razpoloženi Nika Barič (22 točk, dve podaji) in Monique Blake (16 točk, 19 skokov), ki sta bili najzaslužnejši za domačo zmago. Celjanke so v prvem polčasu vodile že za devet točk (29:20), potem pa so gostje z delnim izidom 14:2 ob polčasu vodile za tri.

V nadaljevanju so Celjanke naredile razliko, ko je domači trener Željko Ciglar v igro poslal rezervistke (Kerin, Jereb, Verbole), na klopi pa pustil povsem nerazpoloženo Lucie Čonkovo in Milijano Evtuković ter Živo Zdolšek, ki sta imeli po štiri osebne napake. Merkur čaka le še obračun z Vojvodino, termin tekme pa zaradi težav gostij s pridobivanjem viz za zdaj še ni znan.