20.24

Triglav

Torek, 30. 4. 2013, 20.24

Celjanke povedle v finalu

Košarkarice Athleteja Celja so v finalu državnega prvenstva povedle z 1:0 v zmagah. Uvodno tekmo v Celju proti Triglavu so dobile z 58:46 (23:12, 32:30, 47:39).

Po izenačenem začetku so Celjanke prvič ušle ob koncu uvodnih desetih minut. Z enajstimi zaporednimi točkami so se oddaljile na 23:10. Triglavanke pa se niso predale. Do polčasa so se približale na dve točki zaostanka (32:30), na začetku drugega polčasa pa s košem Tine Jakovina, na koncu s 14 točkami najboljše strelke svoje ekipe, drugič po 2:0 tudi povedle - 36:34.

Domača ekipa je nato postavila consko obrambo. Kranjčanke so sicer prihajale do metov, a bile nenatančne, na drugi strani pa so Štajerke vztrajno polnile koš nasprotnic s hitrimi protinapadi. Na začetku zadnje četrtine je bila Sanja Orozović, z 18 točkami in 13 skoki prvo ime tekme, natančna že za deset točk naskoka (49:39). Gorenjke so se nato še uspele približati na 46:49, bližje pa ni šlo