22.47

7 let, 12 mesecev

Sreda, 1. 4. 2015, 22.47

Celjanke bodo na finalne nasprotnice še počakale

Košarkarice Athleta Celja so prve finalistke državnega prvenstva. Kdo se jim bo pridružil v finalu, bo znano po tretji tekmi med Triglavom in Grosbasketom, ki je s sobotno zmago izenačil serijo.

Na petkovi drugi polfinalni tekmi so v gosteh premagale Maribor z 91:49 (13:13, 38:25, 60:37) in dvoboj dobile z 2:0 v zmagah. Ob drugi zmagi Celjank sta bili v zasedbi aktualnih prvakinj najbolj uspešni Eva Lisec (20 točk, 12 skokov) ter Maja Erkić (18 točk, 5 skokov, 6 podaj), medtem ko je za domačo ekipo Ela Stergar, ki je na prvi tekmi v Celju manjkala zaradi šolskih obveznosti, dosegla 15 točk.

"Čestitke našim igralkam za uvrstitev v finale, Mariborčankam pa za prikazano v polfinalu. S predstavo v prvem polčasu ne morem biti preveč zadovoljen, medtem ko nam je v drugem polčasu igra stekla in smo zasluženo dosegli visoko zmago. Zdaj sta pred nami dva prosta dneva, nato pa se bomo s polno vnemo pripravili na nasprotnice v finalu. Tam nas zanima le naslov prvaka. Od tega ne odstopamo, obenem pa komaj čakamo, da se vse skupaj začne," je po napredovanju v finale dejal celjski trener Damir Grgič.

Celjanke bodo morale na tekmice še počakati, saj so košarkarice Grosbasketa na drugi tekmi premagale Triglavanke in serijo izenačile na 1:1 v zmagah. V domači zasedbi se je z najboljšo predstavo v tej sezoni izkazala kapetanka Anita Kastelic, ki je dosegla 16 točk (trojke 5/7), dve točki manj pa je ob osmih skokih dodala Martina Osterman. Za Triglav je Maja Jakobčič prispevala 20 točk. Odločilna tretja tekma bo v torek v Kranju.