8 let, 1 mesec

Sreda, 26. 12. 2007, 10.27

Bryant za zmago 38 točk

V noči na sredo so bile v košarkarski ligi NBA odigrana zgolj tri srečanja.

Medtem ko je kljub zaostanku visoko zmago nad Miamijem vknjižil Cleveland, je Portland zmagal še enajstič zapored. Los Angeles Lakers Saše Vujačića je bil na praznični dan boljši od Phoenixa. Kobe Bryant je še lansko sezono prosil, da bi ga zamenjali v moštvo, v katerem bi se lahko potegoval za šampionski prstan. Želja pa se mu bo morda lahko izpolnila že s tem, da ostane, kjer trenutno je. Los Angeles Lakers so v noči na sredo namreč znova vknjižili zmago, na računu pa jih imajo zdaj že 18. Bryant je kar 26 točk od skupno sicer 38 dosegel v drugem polčasu, Andrew Bynum je k temu dodal rekord kariere v obliki 28 točk in 12 skokov, Jezerniki pa so v svojih zadnjih enajstih tekmah zabeležili že deveto zmago.

Bryanta je pred meseci še motilo domnevno neznanje soigralcev, a zadnje čase prav leti s pomočjo ekipe, v kateri se zadnje čase vse bolj dokazuje 20-letni Bynum. Slednji si je tokrat od skoraj 20.000 glave množice prislužil posebni aplavz, prav tako pa mu je bil za prikazano hvaležen prvi zvezdnik moštva Bryant. Dobro so odigrali še Derek Fisher, Lamar Odom in Trevor Ariza, ki so dosegli 19, 15 in 14 točk. V dresu Sunsov, ki imajo v pacifiški skupini le zmago več od tokratnih tekmecev, je bil s 24 točkami in 14 skoki najučinkovitejši Steve Nash.

Portland z enajsto zmago zapored

Cleveland Cavaliers so s 96:82 premagali Miami Heat,LeBron James je vknjižil 25, Drew Gooden 18, Daniel Gibson pa 16 točk. James, ki se najbrž še danes sramuje nedeljskega poraza proti ekipi Golden State (96:105), je v svojo statistiko vnesel še 12 skokov, tokrat pa je povsem zasenčil zvezdnika Heatov in velikega prijatelja Dwyana Wada, ki je zbral 22 točk, prvi koš v drugem polčasu pa mu je iz igre uspel šele štiri minute pred koncem tekme. Takrat so Konjeniki vodili že za 12 točk.

Portland se je veselil zmage nad Seattlom, Brandon Roy in Jarrett Jack sta vsak dosegla po 17 točk, gostitelji pa so zmagoviti niz raztegnili že na enajst tekem. Gre za najdaljši niz brez poraza letos, ekipa pa je na dobri poti, da izboljša tudi svoj aktualni rekord, ko je v sezoni 2001/02 zmagala dvanajstkrat zapored. Joel Przybilla je ob tem dodal še rekord sezone v obliki 16 skokov, medtem ko je bil v dresu Seattla s 23 točkami zelo uspešen novinec Kevin Durant.

Liga NBA, 25. december:

Cleveland Cavaliers : Miami Heat 96:82 James 25, 6 sk. in 12 podaj, Gooden 18 in 9 sk.; Wade 22, 6 sk. in 8 podaj, Davis 15

Los Angeles Lakers : Phoenix Suns 122:115 Bryant 38, 5 sk. in 7 podaj, Bynum 28, 12 sk. in 4 podaje, Vujačić 2, 1 sk in 2 podaji v 17 minutah; Nash 24 in 14 podaj, Stoudemire 19 in 6 sk.

Portland Trail Blazers : Seattle SuperSonics 89:79 Jack 17, Roy 17, 6 sk. in 7 podaj; Durant 23 in 6 sk., Szczerbiak 19