11.27

Ponedeljek, 24. 12. 2007, 11.27

Bryant za zgodovino

Za košarkarje v ligi NBA praznični december prinaša le malo oddiha. V noči na ponedeljek so vidno vlogo odigrali tudi slovenski legionarji. Posebne pozornosti pa je bil deležen Kobe Bryant.

Kobe Bryant je na tekmi med LA Lakers in New Yorkom postal najmlajši košarkar v zgodovini severnoameriške lige NBA, ki je presegel magično mejo 20.000 točk. V pravem "foto-finišu" je s prvega mesta spodrinil legendarnega Wilta Chamberlaina, ki je mejo presegel prav tako pri devetindvajsetih letih. A Chambarlain je štel še 134 dni, medtem ko pa je Kobe v prestižno druščino vstopil star 29 let in 122 dni.

Sicer pa so nedeljski večer zaznamovali tudi slovenski košarkarji pod ameriškimi koši. Primož Brezec je po težavah s komolcev znova zaigral za svoj novi klub. V 12 minutah zbral šest točk in skok za Detroit, ki je s 94:82 premagal Houston. 17 točk Richarda Hamiltona in dvojna dvojčka Antonia McDyessa ter Rasheeda Wallacea pa so bili na koncu dovolj za zmago nad "raketami", ki jih še vedno pestijo poškodbe. Tracy McGrady zaradi bolečin v kolenu ni igral vse do drugega polčasa, Yao Ming pa je zaradi rane na obrazu počival skoraj ves drugi del tekme. Detroit je tokrat petič zapored zmagal, skupno pa že dvanajstič v zadnjih 14 tekmah. Na drugi strani je Houston vknjižil še četrti poraz v petem srečanju.

V Sacramentu so imeli gostje iz Denverja tudi nekaj sreče, saj je Linas Kleiza zadel ob zvoku sirene in gostom v dramatični končnici prinesel zmago s 106:105. Gostitelji so Denverju ponudili vse preveč popravnih izpitov in v ključnih trenutkih grešili od vsepovsod. Carmelo Anthony je dosegel 30 točk in 12 skokov, Allan Iverson je z 21 točkami končal svoj niz 30 ali več točk na zadnjih štirih tekmah. V dresu "kraljev" je bil s 24 točkami, devetimi skoki, osmimi podajami in štirimi ukradenimi žogami najboljši Ron Artest. Beno Udrih pa je v 39 minutah v statistiko vnesel 12 točk, pet skokov in dve podaji.

Liga NBA, 23. december

New York : LA Lakers 90:95 Crawford 31, Robinson 16; Bryant 39, 11 skokov in 8 asistenc, Bynum 13, Vujačić 6 v 18 minutah

Cleveland : Golden State 96:105 James 25, Ilgauskas 20; Jackson 29, Davis 27

Detroit : Houston 94:82 Hamilton 17, Wallace 14, Brezec 6 v 11 minutah; Scola 18, McGrady 16

Boston : Orlando 103:95 Pierce 24, Garnett 21; Howard 23, Turkoglu 19

Sacramento : Denver 105:106 Artest 24, Miller 22, Udrih 12 v 38 minutah; Anthony 30, Iverson 21