9.14

8 let, 1 mesec

Četrtek, 27. 12. 2007, 9.14

Brezec ugnal Nachbarja

V noči na četrtek je bilo v košarkarski ligi NBA odigranih 11 dvobojev. Detroit Primoža Brezca (2 točki) je v gosteh odpravil New Jersey Boštjana Nachbarja (13).

Sacramento Bena Udriha (6 točk, pet skokov in podaj) je moral doma priznati premoč vodilnemu Bostonu. Slednji je po enajstih letih zmagal na gostovanju v glavnem mestu Kalifornije. Charlotte Bobcats so doživeli še sedmi zaporedni poraz in s 104:108 klonili proti Washington Wizards, Utah Jazz pa so v domačem Salt Lake Cityju z 99:90 premagali Dallas Mavericks. V Oaklandu so domači Golden State Warriors s 105:101 premagali Minnesota Timberwolves, Monta Ellis pa je dosegel strelski rekord kariere s 35 točkami, temu dosežku pa dodal še šest skokov in štiri podaje.

V San Antoniu je blestel Tony Parker z 28 točkami, njegove Ostroge pa so zlahka s 94:79 premagale goste iz Chicaga, ki so odigrali prvo tekmo, odkar je klubsko vodstvo odpustilo trenerja Scotta Skilesa. Domači košarkarji so na tekmi vodili tudi za 25 točk, čeprav so igrali brez drugega najboljšega strelca moštva, Manuja Ginobilija, ki si je zvil levi kazalec. Medtem so Biki, ki jih začasno vodi pomočnik dosedanjega trenerja Pete Myers, izgubili že zadnjih pet tekem zapored.

Atlanta vedno boljša

Košarkarji Atlanta Hawks so s 107:95 premagali Indiana Pacers, Joe Johnson pa je dosegel prva dva koša v nizu 12:0, s katerim so domači igralci prišli do pete zaporedne zmage in postavili najuspešnejši niz v zadnjih osmih letih.

Orlando Magic so s 110:96 premagali New York Knicks, prvi strelec večera pa je bil Hedo Turkoglu s 26 točkami. V Arizoni je Marcus Camby dosegel trojni dvojček, Carmelu Anthonyju pa je še četrtič zapored uspel dvojni dvojček (29 točk, deset skokov v treh četrtinah) in skupaj sta popeljala Denver Nuggets do zmage s 125:105 nad Milwaukee Bucks.

Liga NBA, 26. december:

Philadelphia : Miami 96:85 Iguodala 28, Korver in Williams 13; Wade 27, Davis 21

Charlotte : Washington 104:108 Wallace 32, 9 sk., 8 podaj, Richardson 27; Jamison 26, 14 sk., Butler 25, Mason 24, Haywood 20

Orlando : New York 110:96 Turkoglu 26, Lewis 25; Crawford 29, Randolph 22

Atlanta : Indiana 107:95 J. Johnson 26, 11 podaj, Smith 16; Murphy 19, Tinsley (12 podaj) in O'Neal (10 sk.) 16

New Jersey : Detroit 83:101 Carter 21, Jefferson 18, Nachbar 13, met za tri 1-4, met za dve 3-4, prosti meti 4-4, 4 sk., ukr. žoga, izg. žoga v 22 minutah; Hamilton 22, Billups 17, 10 podaj, Brezec 2, met iz igre 1-1 v 2 minutah

Memphis : New Orleans 98:116 Miller in Gay 19; Paul 40, Stojaković 21, West 20

San Antonio : Chicago 94:79 Parker 28, Finley 15; Smith 19, 11 sk., Gordon 18

Utah : Dallas 99:90 Boozer 21, Williams (12 sk.) in Kirilenko 17; Nowitzki 20, Harris in Howard 17

Denver : Milwaukee 125:105 Anthony 29, 10 sk., Iverson 24; Williams 28, Villanueva 17

Sacramento : Boston 69:89 Artest 15, Salmons 13, Udrih 6, met za tri 0-1, met za dve 3-9, 5 sk., 5 podaj, 2 ukr. žogi, 3 izg. žoge v 38 minutah; Allen 17, Pierce 16

Golden State : Minnesota 105:101 Ellis 35, Davis 27; Jefferson 20, 19 sk., McCants in Jarić 15