8.28

8 let, 1 mesec

Nedelja, 13. 1. 2008, 8.28

Brezcev Detorit šele po podaljšku

V severnoameriški poklicni košarkarski ligi NBA sta ponoči igrala dva slovenska predstavnika. Brezec se je z Detroitom prebil do zmage, Udrih pa je doživel poraz.

Čeprav je Beno Udrih igral 34 minut ter pri tem zbral 14 točk za Sacramento, to vseeno ni bilo dovolj za slavje njegovega kluba. Indiana je bila premočna.

Na drugi strani je Primož Brezec z Detroitom strl odpor Charlotta šele po podalšku. Občasni slovenski reprezentant je igral sedem minut.

Washington končal zmagoviti niz Bostona, ki je tako v 35 tekmah vknjižil šele peti poraz. Košarkarji - Čarovniki so bili boljši s 85:78. Kljub temu ostaja Boston s 30 zmagami še vedno premočno na vrhu lestvice.

Drugi po številu zmag na lestvici je Detroit (28), ki je bil tokrat v gosteh po podaljšku s 103:100 boljši od ekipe Charlotte Bobcats.

NBA, 12. januar:

Charlotte : Detroit 100:103 (podaljšek) Wallace 26, Richardson in Carroll po 20; Billups 27, Hamilton 26, Brezec 7 minut, 3 točke

Washington : Boston 85:78 Stevanson 19, Butler 16; Garnett 19, Pierce 15

San Antonio : Minnesota 105:88 Ginobili 22, Parker 21; Jefferson 24, Gomes 21

Utah : Orlando 119:115 Okur 29, Williams 17; Howard 29, Lewis 27

Phoenix : Milwaukee 122:114 Bogut 29, Redd 18; Nash 35, Stoudemire 31

Sacramento : Indiana 105:111 Douby 25, Garcia 22,Udrih 34 minut, 14 točk, 3 podaje, 2 skoka; Dunleavy 23, Granger 14

Los Angeles : Dallas 94:95 Thomas 21, Maggette in Mobley po 20; Nowitzki 22, Terry 20