Jaka Blažič Edo Murić Jure Zdovc

Petek, 19. 6. 2015, 20.32

Blažič v reprezentanco prihaja s trojno krono

Rabuza

Finale srbskega prvenstva se je hitro končal. Crvena zvezda Jake Blažiča je s 3:0 v zmagah zmlela Partizan in se veselila svojega prvega naslova po letu 1998.

Za Crveno zvezdo je odlična sezona, v kateri so osvojili kar tri lovorike. Po slavju v srbskem pokalu in ligi ABA so osvojili še srbski naslov. Ta se je v njihove vitrine vrnil prvič po letu 1998, skupno pa je to že njihova 16. ligaška lovorika (upoštevajoč naslove iz nekdanje Jugoslavije).

V finalu so rdeče-beli brez težav opravili z mestnim rivalom Partizanom in s 3:0 v zmagah zaokrožili uspešno sezono. Slovenski reprezentant Jaka Blažič v finalni seriji ni imel velike vloge. Še največ je igral na drugi tekmi, ko je na parketu preživel 11 minut, na odločilni tretji pa je končal pri dveh točkah.

Za najkoristnejšega igralca finala je bil izbran član poražene čete Duška Vujoševića Milan Mačvan, črno-belim pa se je še kako poznala odsotnost Eda Murića, ki je že pred končnico obnovil poškodbo ramena in predčasno končal sezono ter ostal tudi brez reprezentančnega nastopa.

Blažič bo v slovenski reprezentanci, ki jo je izbral selektor Jure Zdovc, edini košarkar z državnim naslovom. Pridruži se mu lahko le še Bryant Dunston (z Olympiacosom je osvojil grško prvenstvo), če bo uspešna njegova naturalizacija, in morebiti še Domen Bratož (državni prvak s Tajfunom) iz B-reprezentance, če se bo zanj odločil Zdovc.

Reprezentanti bodo priprave začeli 18. julija.