1. 4. 2009,
11.09

Sreda, 1. 4. 2009, 11.09

Bitka ranjenih v Tivoliju

Tako Union Olimpija kot Zlatorog sta v tretjem krogu lige za prvaka doživela boleča poraza, danes pa se bodo košarkarji pomerili med seboj v Tivoliju. Laščani še vedno iščejo pot do prvega skalpa.

Čeprav je Union Olimpija v soboto proti Heliosu izgubila za vsega eno točko (78:79), je na parketu hale Komunalnega centra delovala veliko bolj nebogljeno, kot kaže rezultat. V tretji četrtini so Ljubljančani zaostajali za velikih 19 točk, nato pa zaradi nezbranosti domačih košarkarjev ujeli stik s tekmecem. Trener Jure Zdovc se zato zaveda, da bo tekma z Zlatorogom zelo pomembna: "Na tej tekmi moramo slaviti zmago. Zlatorog je boljša ekipa, kot govori stanje na lestvici. Varovanci Aleša Pipana bodo izredno motivirani, saj je zanje ta tekma zadnja priložnost, da ujamejo priključek z vrhom, pa tudi sicer so vse ekipe proti nam vedno dodatno motivirane. Ponovno moramo igrati na vso moč, če hočemo tekmo dobiti. Nimamo nikakršne pravice do podcenjevanja."

Laščani po treh krogih še naprej ostajajo brez skalpa - nazadnje so izgubili v štajerskem derbiju proti Hopsom -, prvega pa, sodeč po izjavi nekdanjega selektorja Aleša Pipana, ne pričakujejo niti v Tivoliju. "Po našem nizu porazov je Union Olimpija popolni favorit in v Tivoli se odpravljamo zgolj z željo, da nekoliko izboljšamo igro."

Tekmeca sta se v tej sezoni že pomerila, in sicer v pokalnem tekmovanju, v katerem je bila Union Olimpija boljša s 75:62. S takratno zmago so si "zmaji" zagotovili uvrstitev v polfinale pokala Spar.