28. 11. 2007,
0.17

Sreda, 28. 11. 2007, 0.17

Agonija Heliosa se nadaljuje

Agonija slovenskih državnih in pokalnih prvakov iz Domžal se nadaljuje. Doživeli so četrti zaporedni poraz

Helios : Zadar 83:90 (16:27, 38:44, 62:64)

Dvorana Komunalnega centra, gledalcev 1200, sodniki: Belošević, Glišić (oba Srbija), Jovanić (BiH).

Helios: Zalokar 9, Troha 17, Ingram 6, Zagorc 6, Krušič 8 (2:2), Žerak 10 (2:5), Močnik 7, Laškevič 16 (2:2), Krejič 4 (2:2).

Zadar: Stallworth 11 (3:5), Stipčević 10 (2:3), Johnson 8 (2:2), Gečevski 26 (4:4), Lalić 4 (2:2), Macura 2 (2:2), Štimac 11 (7:8), Brewer 19 (4:4).

Prosti meti: Helios 8:11, Zadar 26:30. Met za tri točke: Helios 5:18 (Troha 3, Zalokar, Močnik), Zadar 9:23 (Gečevski 4, Stallworth 2, Stipčević 2, Brewer). Osebne napake: Helios 28, Zadar 21. Pet osebnih: Laškevič (40.), Stallworth (37.).

Dalmatinci so tekmo pričeli na krilih Makedonca Gečevskega, ki je v prvih devetih minutah dosegel 17 točk in praktično sam razorožil zasedbo trenerja Martiča (12:23). Razliko okoli desetih točk so Zadrčani ohranili vse do odmora, v drugem polčasu pa je sledil preobrat Heliosa. Z delnim izidom 11:0 je od zaostanka 47:53 prišel do vodstva 58:53. Izenačenost na semaforju je trajala do 35. minute (70:69), ko je dirigentsko palico pri Zadru prevzel Američan Brewer in s koši, podajami in hitrim prenosom žoge v napadalno polovico nagnil tehtnico na stran gostov. Zadar je povedel z 78:70 in prednost mirno zadržal do konca.

Negativni niz Heliosa se lahko še precej podaljša, saj ga v naslednjih treh krogih čakajo sila zahtevni tekmeci: gostovanji pri Hemofarmu in Ciboni ter domača tekma s Crveno zvezdo.