Torek, 19. 12. 2017, 21.54

Druga ABA liga, 10. krog

Rogaška slavila v Kopru, Krka razbila Ohrid za 50 točk

Petrol Olimpija Rogaška | Foto Žiga Zupan/Sportida

Košarkarji Rogaške so v tekmi 10. kroga lige Aba 2 premagali Sixt Primorsko s 93:90 (25:16, 48:31, 75:63).

Primorska zasedba je kot vodila ekipa drugoligaškega regionalnega tekmovanja imela status favorita, ko so danes v slovenskem obračunu Koprčani gostili Rogaško. V prejšnjem krogu so današnji gostitelji izgubili še en slovenski dvoboj s Krko in doživeli šele drugi poraz v Aba2, tudi Rogaška je bila neuspešna in je klonila v Mostarju.

Do polovice današnje tekme so domači zmogli le 31 točk, gostje so jim v tem času ušli na + 17 (31:48) in kazalo je, da je tekma odločena. A to še ni bila prednost, ki je gostitelji ne bi zmogli nadoknaditi; ob bistveno boljšem nadaljevanju so ves drugi polčas lovili tekmece in jih manj kot dve minuti pred koncem tudi ujeli (84:84).

Rogaška pa je na koncu s trojko Rashuna Davisa in prostimi meti le znala obdržati malenkostno prednost ter zmagati, čeprav je Nebojša Joksimović s trojko 15 sekund pred koncem domače približal le na točko zaostanka.

Krka zmagala za 50 točk

Krka je razbila Ohrid. Novomeška zasedba je v prejšnjem krogu regionalnega tekmovanja premagala vodilno Sixt Primorsko, danes pa teoretično ne bi smela imeti preveč težav z zadnjeuvrščenim Ohridom.

Za Krko je bila tekma nekakšen trening, saj so teoretično prednost hitro pretopili v tisto na igrišču. Tako je bilo že po prvi četrtini na semaforju 32:6, ob polčasu so gostje malo popravili vtis, vseeno pa se niso mogli resneje upirati Novomeščanom, ki so tekmo nato le še rutinsko pripeljali do konca in slavili za 50 točk.

Pri domačih je sedem košarkarjev končalo pri dvojnem številu točk, Dino Cinac in Žiga Dimec sta jih kot najboljša strelca zbrala po 13.

Krka se je z osmo zmago zavihtela na vrh lige, saj je izkoristila domači spodrsljaj doslej vodilne Sixt Primorske.