Helios Suns kk Rogaška ABA 2

Četrtek, 9. 1. 2020, 22.26

DRUGA LIGA ABA, 15. KROG

Helios Suns in Rogaška do novih zmag

Helios Suns Zlatorog | Helios je prišel še do osme zmage v sezoni. | Foto Grega Valančič/Sportida

Helios je prišel še do osme zmage v sezoni.

Košarkarji Helios Suns so v tekmi 15. kroga lige Aba 2 premagali Lovćen 1947 (92:62), Rogaška pa je v Beogradu s 71:60 ugnala Dynamic.

Domžalčani so temelje zmage postavili v prvi četrtini, ki so jo visoko dobili (37:11), izkoristili pa so tudi še eno slabšo četrtino gostov, ko so ti tudi dosegli le 11 točk.

Prednost je bila tako dovolj visoka že po prvih desetih minutah, domači pa so jo brez večjih težav zadržali do konca.

Pri domačih sta se strelsko najbolj izkazala Davor Konjević, končal je pri 28 točkah (sedem trojk), ter Blaž Mahkovic, ki je dosegel 21 točk.

Rogaška je do devete zmage v sezoni in tretjega mesta na lestvici prišla z dobro prvo polovico tekme. Gostje iz Slovenije so zanesljivo dobili prvo četrtino, prednost še povečali v drugi in tretji, le zadnjo, ko je bilo že jasno, da jih domači ne bodo ogrozili, so izgubili.

Pri zmagovalni ekipi je 21 točk dosegel Tony Washington, 14 jih je dodal Đorđe Lelić.