16.54

Sreda, 2. 1. 2008, 16.54

Voigt in Kupfernagelova

Za nemška kolesarja v letu 2007 sta bila izbrana Jans Voigt in Hanka Kupfernagel.

Voigta so bralci revije Radsport izbrali že tretjič zapored, medtem ko se Hanka Kupfernagel lahko prvič pohvali z naslovom najboljše kolesarke. Voigt je letos slavil zmago na dirki Po Nemčiji, Kupfernaglova se pa lahko pohvali z naslovom svetovne prvakinje v posamični vožnji na čas. Voigt, ki je dobil 40 odstotkov glasov bralcev je letos dopolnil 36 let in živi v Berlinu. Na drugo mesto so bralci uvrstili Linusa Gerdemanna (18 odstotkov), ki je slavil etapno zmago na Touru in vozil v rumeni majici vodilnega. Tretje mesto je pripadlo tretjemu s svetovnega prvenstva Stefanu Schumacherju (12 odstokov). Voigt je v enajstletni profesionalni karieri dosegel že 61 zmag. Samo lani jih je dosegel sedem. Hanka Kupfernagel je tri leta mlajša od Voigta. Za njo je verjetno najboljša sezona v karieri. Poleg naslova svetovne prvakinje je osvojila tudi naslov nemške prvakinje v ciklo krosu, posamični vožnji na čas in v gorskem kolesarstvu v disciplini kros. Na drugo mesto se je uvrstila evropska prvakinja v gorskem kolesarstvu Sabine Spitz in na tretje Kristina Vogel.