8.46

8 let, 4 mesece

Sreda, 16. 4. 2008, 8.46

Valverdeju Paris – Camembert

Španec Alejandro Valverde je zmagovalec 69. enodnevne kolesarske dirke Pariz-Camembert (1.1). Slovenskih kolesarjev ni bilo na dirki.

Značilnost 203 kilometrov dolge dirke je bila visoka povprečna hitrost, ki je znašala skoraj 45 kilometrov na uro. Kmalu po štartu je pobegnilo 13 kolesarjev. Da ubežniki niso bili uspešni je bila zasluga ekip Caisse d'Epargne in Bouygues Telecom. Njihovi kolesarji so z narekovanjem tempa polovili vse ubežnike še pred zaključkom dirke.

Le deset kilometrov do cilja je z napadom na klanec Champeaux poskušal Francoz Sandy Casar. Niti dvajset sekund prednosti ni zadostovalo, da bi se kolesar ekipe Francaise des Jeux lahko veselil morebitne zmage. Glavnina ga je ulovila kilometer in pol do cilja. Sledil je ciljni šprint skupine štiridesetih kolesarjev. Zadnjih petsto metrov dirke, ki je bila speljana v rahel klanec, je največ zadovoljstva prineslo na obraz Valverdeja. To je bila tretja letošnja zmaga Valverdeja, ki je očitno v vse boljši formi. Unovčiti jo bo skušal na dirkah Valonska puščica in Liege-Bastogne-Liege.

Rezultati dirke Pariz – Camembert, 203 km:

1. Alejandro Valverde (Špa) Caisse d'Epargne 4;30:48 2. Jerome Pineau (Fra) Bouygues Telecom 3. Benoit Vaugrenard (Fra) Francaise des Jeux 4. Anthony Ravard (Fra) Agritubel 5. Alexandre Pichot (Fra) Bouygues Telecom 6. Jean Eudes Demaret (Fra) Cofidis 7. Yann Huguet (Fra) Cofidis 8. Nicolas Roche (Irs) Credit Agricole 9. Pierre Rolland (Fra) Credit Agricole 10. Sven Renders (Bel) Topsport Vlaanderen vsi isti čas …