Nedelja, 8. 7. 2018, 14.15

Val di Solej

Žakljeva do drugega najboljšega rezultata sezone

Tanja Žakelj | Foto Grega Stopar

Slovenska gorska kolesarska Tanja Žakelj je na četrti postaji svetovnega pokala v olimpijskem krosu v italijanskem Val di Soleju osvojila 12. mesto. Zmage se je razveselila Poljakinja Maja Wloszczowska. Že dopoldan je dirkal Rok Naglič, ki je v konkurenci mlajših članov po odstopu ostal brez uvrstitve.

Wloszczowska je na dirki svetovnega pokala zmagala prvič po letu 2012, prvo zasledovalko, Kanadčanko Emily Batty pa je prehitela za devet sekund. Tretja je bila Švicarka Jolanda Neff, ki je zaostala že pol minute.

Žakljeva (Unior/Devinci Factory Racing) je na koncu z 12. mestom zabeležila svoj drugi najboljši rezultat sezone na dirkah svetovnega pokala, boljša je bila v Nemčiji na 11. mestu. Za Poljakinjo, sicer nekdanjo svetovno prvakinjo, je zaostala tri minute in 30 sekund.

Žakljeva je že v petek nastopila v kratkem krosu, ki v letošnji sezoni šteje za točke svetovnega pokala in služi za razvrstitev v startne vrste. Devetindvajsetletna slovenska prvakinja je končala najvišje letos, na 15. mestu, s čimer si je prikolesarila drugo startno vrsto.

Že dopoldan je nastopil Naglič (Calcit Bike Team), v letošnji sezoni najboljši Slovenec, ki pa je med mlajšimi člani ostal brez uvrstitve, saj je odstopil.

Popoldan je nastopil še Gregor Krajnc (Calcit Bike Team), ki je v članski konkurenci osvojil 105. mesto. Že 29. zmage v svetovnem pokalu se je veselil švicarski zvezdnik Nino Schurter.

Monika Hrastnik
Sportal Monika Hrastnik poskrbela za najboljšo uvrstitev v zgodovini slovenskega spusta