19.53

8 let, 5 mesecev

Nedelja, 3. 8. 2008, 19.53

Tratniku peto mesto v Italiji

Kolesarji Radenske KD Finančne točke so uspešno nastopili na 60. kolesarski dirki Giro Ciclistico del Cigno. Na dirki druge kategorije je David Tratnik zasedel peto mesto.

Kljub temu, da je bila dirka dolga le 152 kilometrov, sta razgibana trasa in vročina poskrbela za veliko selekcijo. Dirko je namreč končalo le trideset kolesarjev, med katerimi sta bila tudi Robert Vrečer in Tratnik. Slednji si je peto mesto zagotovil s pobegom na zadnji klanec, a vseeno ni uspel uloviti prve četverice, ki je uspela pobegniti pred njim.

Vseeno je s petim mestom izboljšal uvrstitev Roberta Vrečerja, ki je lani dirko končal na šestem mestu. Letos se je moral zadovoljiti s štirinajstim mestom. Svojo drugo zmago v karieri na tej dirki je slavil Vitali Federico, ki je slavil že leta 2006. Lani je bil tretji.