Svetovni pokal v gorskem kolesarstvu

Tanja Žakelj na uvodnih tekmah v ozadju

Tanja Žakelj, EP v Münchnu 2022 | Tanja Žakelj | Foto Grega Stopar

Tanja Žakelj

Slovenska gorska kolesarka Tanja Žakelj je prvo preizkušnjo svetovnega pokala v olimpijskem krosu v Novem Mestu na Češkem končala na 58. mestu. Druga slovenska predstavnica Vita Movrin dirke ni končala. Zmagala je Puck Pieterse.

Štiriintridesetletna Tanja Žakelj je sezono svetovnega pokala začela v petek, ko je bila v kratkem krosu 38. med 40 tekmovalkami. V nedeljo je prehitela več tekmovalk, a za zmagovalko zaostala 10:43 minute. Med 93 tekmovalkami je v članski konkurenci nastopila tudi Vita Movrin, a preizkušnje ni končala.

Slavila je Nizozemka Puck Pieterse s časom 1:23:01. V zadnjem krogu je za sabo zadržala obe Francozinji, Pauline Ferrand Prevot (+0:05) in Loano Lecomte (+0:11). Dolgo je prepričljivo vodila Britanka Evie Richards, a zaradi preluknjane gume nato dirko končala na četrtem mestu (+0:16).

Moško preizkušnjo je pričakovano dobil olimpijski prvak Tom Pidcock. Britanec se je šele ob koncu otresel Francoza Joshue Dubauja, ki je zaostal pet sekund. Tretji je bil Švicar Nino Schurter s 23 sekundami zaostanka. Edini Slovenec Rok Naglič je odstopil.

Naslednja postaja svetovnega pokala bo Lenzerheide v Švici med 8. in 11. junijem. Tam bodo nastopili tudi spustaši na čelu z najboljšo slovensko predstavnico Moniko Hrastnik.