18.21

8 let, 4 mesece

Četrtek, 3. 4. 2008, 18.21

Špilak na koncu peti

Na kolesarski dirki Trije dnevi de Panna je bil danes slovenski dan. Dopoldne je bil Borut Božič odličen 3., Simon Špilak pa se je popoldne prebil na končno peto mesto.

Že v dopoldanski 119 kilometrov dolgi etapi se je s tretjim mestom v ciljnem šprintu glavnine izkazal Borut Božič. Ugnala sta ga le Mark Cavendish in Francesco Chicchi. ''Škoda. Zopet sem bil sposoben zmagati. Vendar se vedno ne izide po naših željah. V zadnjem ovinku sem nekoliko preveč stisnil zavore in takoj izgubil deset pozicij v glavnini. Ciljni šprint sem pričel preveč zadaj. Če bi bilo še 30 metrov … V zaključku sem imel ob sebi le Marcata, a slednji sam ni zmogel opraviti vsega dela. Veliko je mladih šprinterjev, ki se dobesedno mečejo v ovinke. Šprinti so vedno bolj nevarni in brezkompromisni,'' je po prihodu v cilj povedal Božič.

Popoldne se je na 13.7 kilometra dolgi posamični vožnji na čas odločalo o končnem zmagovalcu dirke. Z odličnim nastopom je slavil Nizozemec Joost Posthuma, ki si je poleg etapne zmage privozil še zmago v skupnem seštevku. Le dve sekundi je za 27 letnim kolesarjem Rabobanka zaostal Manuel Quinziato ter Enrico Gasparotto za osem. Simon Špilak je osvojil 17. mesto in se s sedmega mesta prebil na peto. ''Ni šlo hitreje. Pred nastopom sem si ogledal traso, ki je bila polna ovinkov. Dodatno nas je oviral še veter. Mogoče bi lahko pridobil še kakšno sekundo. Vsekakor sem zadovoljen z nastopom. V nedeljo me čaka nastop na dirki po Flandriji. Kakšna bo moja vloga, bo odvisno od razpleta dirke. Vsekakor bo dirka dolga in zahtevna,'' je po sijajnem uspehu za Sportal povedal Špilak. Slednji je vsekakor največje presenečenje in odkritje sezone za vodstvo Lampreja.

Rezultati 3b. etape, De Panne, 13.7 km:

1. Joost Posthuma (Niz) Rabobank 16:27 2. Magnus Backstedt (Šve) Slipstream Chipotle +0:15 3. Stijn Devolder (Bel) Quick.Step 0:16 4. George Hincapie (ZDA) High Road 0:19 5. Manuel Quinziato (Ita) Liquigas 0:22 6. Niki Terpstra (Niz) Milram 0:26 7. Vladimir Gusev (Rus) Astana isti čas 8. Mikhail Ignatiev (Rus) Tinkoff Credit Systems 0:29 9. Bert Grabsch (Nem) High Road 0:30 10. Tomas Vaitkus (Lit) Astana 0:32 … 17. Simon Špilak (Slo) Lampre 0:42 71. Borut Božič (Slo) Cycle Collstrop 1:51