Sreda,
30. 5. 2012,
11.36

Osveženo pred

8 let, 7 mesecev

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 1

Natisni članek

Natisni članek

RAAM

Sreda, 30. 5. 2012, 11.36

8 let, 7 mesecev

Odhod na RAAM vse bližje

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 1
Idrijski ekipi, ki bo letos nastopila na kolesarski dirki RAAM, je predsednik republike dr. Danilo Türk predal zahvalno pismo za organizatorje dirke.

"Prav posebej ponosni in veseli smo, da nam je dr. Danilo Türk predal zahvalno pismo za organizatorje dirke Race Across America, katerega bomo svečano izročili pred samim štartom. Predsednik republike dr. Türk je pred leti Juretu Robiču podelil priznanje za izjemne dosežke v ekstremnem kolesarstvu. Slednji je s svojimi petimi zmagami in izredno popularnostjo na RAAMu, postal ikona tega tekmovanja," sporočajo Idrijčani, ki bodo letos že drugič v spomin na Jureta Robiča kolesarili na najtežji vzdržljivostni ultra kolesarski dirki. RAAM je z njegovim nesrečnim odhodom ogromno izgubil. Prav zato se ga organizatorji pred vsakim štartom spomnijo z lepimi besedami in minuto molka: ''Z organizatorji se dogovarjamo, kako bomo svečano predali to pismo zahvale našega predsednika. Hkrati pa smo zelo veseli, da nas je doletela ta čast in da lahko tudi na ta način promoviramo našo državo v svetu."

Čez dobra dva tedna, natančneje 16. junija ob 19. uri po slovenskem času, bo na RAAM-u štartala tudi slovenska ekipa z imenom Idrija – poklon Juretu Robiču (angl. Idrija – Hommage to Jure Robič). Štiričlanska ekipa je prijavljena pod tem imenom in ima startno številko 406, enako kot lansko leto. Ekipa je pomlajena in zelo dobro pripravljena. Tudi spremljevalna ekipa je glede na cilje, ki so si jih zastavili, precej drugačna od lanske. Spremljevalcev bo devet, oprema tako kolesarjev kot tudi spremljevalne ekipe pa je letos na visokem, profesionalnem nivoju.

Ekipa si je zastavila za cilj prihod na ciljno črto prej kot v šestih dneh oziroma osvojitev stopničk. Treba je povedati, da se solo dirka zelo razlikuje od štafetne dirke štirih kolesarjev. Solo dirkač mora sam prevoziti vseh 5000 kilometrov in to najkasneje v 12 dneh. Štafetna dirka štirih kolesarjev pa pomeni, da mora stalno voziti najmanj en kolesar, lahko si pomagajo z zavetrjem, niso pa dovoljene zamenjave zaradi poškodb ali bolezni med dirko. Dirko je potrebno končati z najmanj enim kolesarjem.

Ekipa bo v svojo letošnjo misijo vključila tudi humanitarnost, saj bodo med dirko na avtomobilih nosili napis Pelotonia. Tako bodo pomagali naši raziskovalki in borki proti raku Jerneji Tomšič, ki živi in dela na inštitutu v Columbusu v Ohiu in zbira sredstva za boj proti raku.