Petek,
26. 6. 2009,
17.42

Osveženo pred

9 let

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue Green 3

Natisni članek

Natisni članek

Petek, 26. 6. 2009, 17.42

9 let

Na startu DP v Mirni peči vsi najboljši

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue Green 3
Po četrtkovem državnem prvenstvu v kronometru najboljše slovenske kolesarje čaka še nastop na državnem prvenstvu v cestni vožnji. Vprašljiv je le nastop Tadeja Valjavca.

DP bo v nedeljo v Mirni peči na Dolenjskem, kjer naj bi se na zahtevni, 178,3 kilometra dolgi progi (15 krogov) udarili vsi najboljši. Na startu bo s startno številko ena tudi branilec naslova Borut Božič.

"Na startni listi so vsi najboljši. Tudi Tadej Valjavec, čigar nastop je zaradi manjšega operativnega posega pod vprašajem. Proga je težka, na njej ni skoraj nič ravnine. Glede favoritov je težko kar koli napovedovati. Lani na podobni progi je Borut Božič prišel do naslova sam, se pravi, da ni povsem resnična trditev, da do naslova ne moreš priti brez ekipe. Ekipa na takih progah lahko pomaga, če je res vrhunska," je dejal Bogdan Fink, direktor Adrie Mobila, kluba organizatorja.

Start dirke bo ob 14. uri, že prej se bodo spopadli tudi mladinci in ženske.