Luka Pibernik Luka Mezgec Jan Tratnik Jumbo-Visma Wout Van Aert Criterium de Dauphine

Sreda, 12. 6. 2019, 17.54

Kriterij Dauphine, 4. etapa

Rogličevi včeraj v Franciji tarča tatov, danes slavili zmago

Wout Van Aert, kolesar ekipe Jumbo Visma, za katero tekmuje tudi slovenski as Primož Roglič, je zmagovalec četrte etape kolesarske dirke Criterium du Dauphine, 26,1 dolgega kronometra v Roannu. Belgijec je bil na progi za 31 sekund hitrejši od Američana Tejaya Van Garderena in 47 sekund od Nizozemca Toma Dumoulina.

Vodstvo v skupnem seštevku je prevzel Britanec Adam Yates, ki je z zaostankom 51 sekund zasedel šesto mesto, pred njim sta bila še en Rogličev moštveni kolega, Nizozemec Steven Kruijswijk, in Nemec Emanuel Buchmann.

Zdaj ima kolesar ekipe Mitchelton-Scott štiri sekunde prednosti pred doslej vodilnim rojakom Dylanom Teunsom, Van Garderen na tretjem mestu zaostaja šest, Danec Jakub Fuglsang na petem mestu sedem, Kruijswijk na šestem pa 24 sekund.

Jumbo-Visma tarča tatov

Jumbo-Visma | Foto: Vid Ponikvar Foto: Vid Ponikvar Pred včerajšnjo tretjo etapo kriterija Dauphine pa je bila Rogličeva ekipa tarča tatov. S strehe avtomobila jim je 90 minut pred začetkom etape nekdo izmaknil Bianchijevo kolo prepoznavne barve, ki je pripadalo Lennardu Hofstedeju, ta na dirki opravlja vlogo pomočnika.

Tat je bil drzen in spreten, je povedal direktor moštva Frans Maasen: "Presenetil nas je. Očitno je dobro opazoval, kako smo kolesa pritrjevali na streho avtomobila, in se naučil, kako jih vzeti dol. Mehanik se je za trenutek oddaljil, šel je do drugega klubskega avtomobila po drugo kolo, ko se je vrnil, pa je opazil, da eno kolo manjka. V okolici je bilo sicer veliko ljudi, tako gledalcev kot članov ekip."

Tratnik ni izpolnil pričakovanj

Od treh Slovencev je bil po pričakovanju najhitrejši Jan Tratnik, a z 28. mestom ni povsem izpolnil pričakovanj navijačev po nekaterih letošnjih odličnih dosežkih v uri resnice. Zaostal je minuto in 58 sekund. Luka Mezgec je bil 116. (+4:39), Luka Pibernik pa 130. (+5:01).

V skupnem seštevku je Tratnik 43., za vodilnim zaostaja šest minut in 49 sekund, Mezgec 97. (+23:28), Pibernik pa 129. (+37:34).