21.20

kolesarstvo Alexander Kristoff

Petek, 3. 4. 2015, 21.20

Kristoffu dirka, Wigginsu kronometer

Norvežan Alexander Kristoff je po treh etapnih zmagah in tretjem mestu na današnjem sklepnem kronometru dobil kolesarsko dirko De Panne v Belgiji.

Norvežan je s tem potrdil tudi odlično formo pred dirko po Flandriji, ki se bo začela v nedeljo. Kristoff je bil odličen tudi na današnjem 14-kilometrskem kronometru, kjer je za svetovnim prvakom Bradleyjem Wigginsom zaostal vsega 18 sekund in osvojil tretje mesto. Britanec Wiggins je na ta način potrdil, da namerava kariero skleniti v šampionski formi. Čez deset dni bo 34-letni Wiggins na dirki Pariz - Roubaix namreč zadnjič v karieri nastopil na cestni dirki, nato se namerava posvetiti le še tekmovanju na stezi.

Že za junij Wiggins napoveduje napad na svetovni rekord v vožnji na eno uro, nato pa se bo začel pripravljati na olimpijske igre 2016 v Riu de Janeiru.

Na dirki de Panne pa je nastopal tudi slovenski kolesar Luka Pibernik in tako na kronometru kot v skupni razvrstitvi končal v ozadju.