7.08

8 let, 5 mesecev

Četrtek, 29. 8. 2013, 7.08

Krajnc 30. na SP v Pietermaritzburgu

Slovenski gorski kolesar Gregor Krajnc je na svetovnem prvenstvu v Pietermaritzburgu v olimpijskem krosu v mladinski kategoriji osvojil 30. mesto.

Zmagal je Nemec Lukas Baum, evropski prvak iz letošnjega prvenstva v Bernu, do srebra je prikolesaril Kanadčan Peter Disera, do brona pa Italijan Gioele Bertolini.

Vrhunec za slovensko reprezentanco bo v soboto, ko se bosta v boj za visoka mesta podali Tanja Žakelj in Blaža Klemenčič. Danes ob 11.30 bo v olimpijskem krosu drugič na svetovnih prvenstvih nastopil Krajnc, ki si je na tokratnem prvenstvu zadal za cilj uvrstitev v deseterico. Visoko meri tudi drugi mladinec v reprezentanci Jure Žabjek. Tekmovalec v spustu bo nastopil v petek ob 10. uri.

Žakljeva, aktualna evropska prvakinja iz Berna in vodilna tekmovalka v skupnem seštevku, si v Južnoafriški republiki želi obleči še mavrično majico svetovne prvakinje v članski konkurenci. Prva tekmovalka na lestvici Mednarodne kolesarske zveze že ima dva naslova; leta 2006 v Rotouri je bila najboljša med mladinkami, dve leti kasneje v Val di Soleju pa je osvojila naslov med mlajšimi članicami. Visoke cilje ima tudi izkušena Klemenčičeva, ki bo napadala mesto v deseterici. Start bo v soboto ob 12.30.

V nedeljo, zadnji dan prvenstva, je na sporedu kros na izpadanje in spust za člane ter članice. Na startu eliminatorja ne bo Mihe Halzerja, ki si je tik pred odhodom na jug Afrike pri padcu na lokalni dirki v Hrastniku poškodoval ramo. Hrastničan tako ne bo branil srebrne medalje z lanskega SP v Saalfeldnu. V omenjeni disciplini bodo tako nastopili Krajnc, Žakljeva in Klemenčičeva. Ob 14. uri čaka nastop v spustu še Zarjo Černilogar, uro kasneje pa še Žigo Pandurja.