17.55

Jure Kocjan

Sreda, 1. 2. 2012, 17.55

Kocjan pričel s 7. mestom

Jure Kocjan je v 1. etapi 42. kolesarske dirke Etoile de Besseges (2.1) osvojil 7. mesto. Etapne zmage in rumene majice vodilnega se je veselil enaindvajsetletni Francoz Nacer Bouhanni.

Uvodna 148 kilometrov dolga etapa je potekala v sončnem, a hladnem in vetrovnem vremenu. Ves čas etape so se vrstili številni poskusi pobega. V zaključnih krogih je pobegnila skupina v kateri je bilo 24 kolesarjev. Dvajset kilometrov do cilja je bilo v ospredju le še sedem kolesarjev, a so se ubežniki v naslednjih kilometrih ponovno polovili med seboj. V zadnjih kilometrih so bili v ospredju le še Pieter Vanspeybrouck (Topsport Vlaanderen), Tony Hurel (Europcar), Jonathan Thire (Auber 93) in Jerome Coppel (Saur-Sojasun). Na čelu glavnine so bili kolesarji ekip Team Type 1-Sanofi in FDJ-BigMat.

Dober kilometer do cilja je bila vsa glavnina skupaj. Sledil je ciljni šprint glavnine v katerem je prvi ciljno črto prečkal Nacer Bouhanni. Jure Kocjan je zasedel 7. mesto. ''Etapa je bila ravninska, a jo je veter naredil zelo zahtevno. Večji del etape je bila glavnina razbita na več manjših skupin, a smo se v zaključnih krogih polovili med seboj. Več kot sedmo mesto nisem uspel izvleči, a sem vseeno zadovoljen saj sem se dosti boljše počutil kot na prvi dirki preteklo nedeljo,'' je po etapi za Sportal povedal Kocjan.