1. 9. 2013,
17.11

Nedelja, 1. 9. 2013, 17.11

Jacobsu dirka Schaal Sels, Slovenca odstopila

Sedemindvajsetletni Belgijec Pieter Jacobs je zmagovalec 88. enodnevne kolesarske dirke Schaal Sels (1.1). Slovenca Blaž Jarc in Gregor Gazvoda sta odstopila.

Odločilni pobeg na 200 kilometrov dolgi dirki se je zgodil 70 kilometrov do cilja, ko je glavnini pobegnilo 11 kolesarjev. Med ubežniki ni bilo nobenega od obeh Slovencev, ki sta nastopila na dirki. V zaključku dirke je bilo na sporedu pet krogov po 8 kilometrov. V slednjih so bili na čelu glavnine kolesarji ekipe NetApp-Endura, ki so lovili ubežnike. Devetnajst kilometrov do cilja je glavnina za ubežniki zaostajala že manj kot dvajset sekund. Do ubežnikov sta se uspela preseliti še dva kolesarja, a je medtem ubežnikom že pobegnil Pieter Jacobs. Član belgijske ekipe Topsport Vlaanderen-Baloise je zdržal in uspel sam prikolesariti v cilj. To je bila njegova druga zmaga v sezoni. V ciljnem šprintu zasledovalne skupine je bil najhitrejši njegov moštveni kolega Michael Van Staeyen. Zadnjo stopničko zmagovalnega odra je zasedel Baptiste Planckaert. Slovenca Blaž Jarc in Gregor Gazvoda dirke nista končala. "Danes nisem imel dobrih nog. Utrujen sem bil od dirke World Ports Classic. Poleg tega smo zamudili beg in sem moral narekovati tempo na čelu glavnine. V zaključku dirke sem bil že povsem brez moči in sem odstopil," je po dirki za Sportal povedal Blaž Jarc. Leta 2008 je dirko na 2. mestu končal Kristjan Fajt, medtem ko je bil Jarc lani 4. Letošnjo dirko je končalo le 62 kolesarjev.