16.55

8 let, 4 mesece

Četrtek, 3. 4. 2008, 16.55

Fajt šesti v tretji etapi

Zmagovalec tretje etape 38. kolesarske dirke Lombardijski teden (2.1) je Gabriele Balducci. Kristjan Fajt je zasedel šesto mesto. Alberto Loddo zadržal rumeno majico.

Današnja 176 kilometrov dolga krožna etapa s štartom in ciljem v Dalminah je bila zadnja ravninska na dirki in zato namenjena šprinterjem. Vendar je bil zaradi močnega stranskega vetra danes to zanje račun brez krčmarja. Le 25 kilometrov do cilja sta ekipi LPR Brakes in Tinkoff Credit Systems z močnim narekovanjem tempa povzročili, da je v ospredju ostalo le 11 kolesarjev.

Od Slovencev je bil v ospredju le Kristjan Fajt. Kolesar Perutnine Ptuj je izkoristil ponujeno priložnost in osvojil šesto mesto v etapi. V zaključku etape je padel Matej Stare. ''Vse do zadnjih 30 kilometrov se ni dogajalo nič posebnega. Nato se je pričelo dirkati na veter. Prvi smo poskusili mi, a nam ni uspelo. Takoj zatem so podobno akcijo naredili kolesarji ekipe LPR. Slednja je bila uspešna. Mene je ravno takrat nekdo podrl na tla. Naredil sem vsaj tri salte. Bolita me rama in vrat,'' je povedal Matej Stare.

Jutri bo na sporedu prva gorska etapa. Kolesarje čaka 192 razgibanih kilometrov, ki bodo vsekakor prinesli spremembe v skupnem seštevku dirke.

Rezultati 3. etape, Dalmine – Dalmine, 174 km:

1. Gabriele Balducci (Ita) Acqua e Sapone-Caffe M. 3;54:41 2. Dennis Van Winden (Niz) Rabobank 3 3. Alberto Loddo (Ita) Tinkoff Credit Systems 4. Danilo Di Luca (Ita) LPR Brakes 5. Fabio Sacchi (Ita) Preti Mangimi 6. Kristjan Fajt (Slo) Perutnina Ptuj 7. Paolo Savoldelli (Ita) LPR Brakes 8. Devis Miorin (Ita) Nippo-Endeka vsi isti čas 9. Giairo Ermeti (Ita) LPR Brakes +0:06 10. Paolo Bailetti (Ita) LPR Brakes 0:09 … 38. Grega Bole (Slo) Adria Mobil 0:16 53. Matej Marin (Slo) Perutnina Ptuj 63. Jure Golčer (Slo) LPR Brakes 80. Jure Zrimšek (Slo) Adria Mobil vsi isti čas 84. Jure Žagar (Slo) Adria Mobil 0:36