19.12

8 let, 4 mesece

Sobota, 29. 3. 2008, 19.12

Evans potrdil zmago

Zmagovalec kolesarske dirke "Teden Fausta Coppija in Gina Bartalija" je Avstralec Cadel Evans. Od Slovencev do cilja le Janez Brajkovič.

Zadnji dan je bila na sporedu 5. etapa s šestimi klanci. Etapa se je odločala v zadnjem vzponu na Montegibbio kjer je v ospredju ostalo le še 15 kolesarjev. Med njimi je bil tudi Hrvat v dresu Adria Mobila Robert Kišerlovski. Le dober kilometer do cilja je s silovitim napadom tekmece presenetil Emanuele Sella ter slavil etapno zmago. Stefano Garzelli je osvojil drugo ter Vincenzo Nibali tretje mesto.

Edini Slovenec, ki je končal dirko je Janez Brajkovič. Belokranjca sedaj čaka nekaj zdravstvenih preiskav s katerimi bo skušal ugotoviti in potrditi vzroke težav, ki jih ima. Čast ekipe Adria Mobil je s sijajnim nastopom in končnim 12. mestom reševal Kišerlovski. 21 letni kolesar, ki prihaja z Reke je suvereno osvojil tudi majico najboljšega mladega kolesarja na dirki.

Končni vrstni red:

1. Cadel Evans (Aus) Silence-Lotto 20;19:18 2. Stefano Garzelli (Ita) Acqua Sapone-Caffe M. +0:17 3. Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas 1:15 4. Niklas Axelsson (Šve) Serramenti PVC D. 2:05 5. Emanuele Sella (Ita) CSF Group Navigare 2:06 6. Luca Mazzanti (Ita) Tinkoff Credit Systems 2:08 7. Matthew Lloyd (Aus) Silence-Lotto 2:14 8. Jose Rodolfo Serpa Perez (Kol) Serramenti PVC D. 2:20 9. Silvester Szmyd (Pol) Lampre-Fondital 2:22 10. Andrea Noe (Ita) Liquigas 2:41 … 12. Robert Kišerlovski (Hrv) Adria Mobil 2:55 50. Janez Brajkovič (Slo) Astana 13:04