Četrtek, 20. 12. 2012, 21.30

1 leto

Degenkolb nemški kolesar leta 2012

Triindvajsetletni John Degenkolb je bil proglašen za najboljšega nemškega kolesarja v letošnjem letu. Nekoliko presenetljivo je premagal Tonya Martina in Andrea Greipla.

Degenkolb, ki je 'šprinter po izobrazbi' je bil za najboljšega izbran na 41. izboru najboljšega nemškega kolesarja, ki ga tradicionalno izberejo bralci revije RadSport. Degenkolb, ki je letos zbral 12 zmag, je zbral več glasov (338) kot letos dvakratni svetovni prvak Tony Martin (317), ki je osvojil naslov prvaka v posamičnem in ekipnem kronometru. Poleg tega je Martin tudi osvojil srebrno medaljo na olimpijskih igrah v Londonu. Degenkolb je slavil 5 etapnih zmag na dirki po Španiji ter nato osvojil še 4. mesto na cestni dirki svetovnega prvenstva. Na tretje mesto so glasovi bralcev prinesli šprinterja Andrea Greipla, ki je letos osvojil največ zmag od vseh kolesarjev. Nanizal jih je kar 19, od tega tri etapne na dirki po Franciji. A vseeno je osvojil manj glasov (289) kot Degenkolb, ki je danes skupaj z ostalimi člani ekipe Argos-Shimano, zaključil priprave v španski Altei.

Pri ženskah sta naziv najboljših kolesark leta prejeli Kristina Vogel in Miriam Welte, ki sta na olimpijskih igrah v Londonu osvojili zlato medaljo na dirkališču v ekipnem šprintu. V tej disciplini sta letos osvojili tudi naslov svetovnih prvakinj. Dobili sta 460 glasov, medtem ko sta Judith Arndt in Sabine Spitz, na drugem in tretjem mestu, osvojili 423 in 297 glasov.