2. 9. 2012,
17.10

Nedelja, 2. 9. 2012, 17.10

Černilogarjeva 14. na spustu

Z dirko v spustu se je končalo svetovno prvenstvo v gorskem kolesarstvu, ki ga je ta konec tedna gostil avstrijski Leogang.

V članski konkurenci sta se naslovov veselila Južnoafričan Greg Minnaar in Francozinja Morgane Charre, Zarja Černilogar je končala na 14. mestu. Za Minnaarjem je končal Britanec Gee Atherton, tretje mesto je osvojil Kanadčan Steve Smith. Od trojice slovenskih predstavnikov je bil še najvišje Žiga Pandur na 56. mestu, tik za njim pa je končal Nejc Rutar. Miran Vauh je bil 95.

V konkurenci mladincev si je naslov privozil Francoz Loic Bruni. Kevin Berginc je bil 33., Tilen Leban 49., mesto za njim je končal Anže Žabjek, Jan Cimperman je osvojil 54. mesto, Jure Žabjek pa 65.

Od 5. do 9. septembra bo Avstrija gostila še eno gorsko-kolesarsko svetovno prvenstvo. V Saalfeldnu se bodo za naslove najboljših na svetu pomerili v olimpijskem krosu, tudi z Blažo Klemenčič in Tanjo Žakelj, ter v eliminatorju.