Nedelja,
6. 6. 2010,
16.46

Osveženo pred

9 let, 6 mesecev

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue Green 4

Natisni članek

Natisni članek

Nedelja, 6. 6. 2010, 16.46

9 let, 6 mesecev

Carrara zmagovalec dirke po Luksemburgu, Božič 32.

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue Green 4
Italijan Matteo Carrara je zmagovalec 70. kolesarske dirke po Luksemburgu (2.HC). V zadnji 4. etapi je slavil Španec Gorka Izagirre. Borut Božič je dirko končal na 32. mestu.

Zadnjo etapo so organizatorji zaradi neviht in večjih nalivov skrajšali za 15 kilometrov. Po ulicah Luksemburga bi morali prekolesariti pet krogov, a so nato le tri. Večji del etape so bili v begu naslednji kolesarji: Jonathan Castroviejo (Euskaltel-Euskadi), Pavel Brutt (Katjuša), Vataustas Kaupas (Differdange), Mitchell Docker (Skil-Shimano), Sebastien Turgot (Bbox Bouygues Telecom) in Jorge Martin Montenegro (Andalucia-Cajasur).

V prvem krogu so bili vsi ubežniki ujeti. Pričelo je močno deževati in pripetilo se je veliko padcev. V tretjem oziroma zadnjem krogu so glavnini uspeli pobegniti Izagirre, Ivanov, Haddou in Carrara v rumeni majici. Četverica je uspela v cilj prikolesariti pred zasledovalci. Etapno zmago je slavil Izagirre, ki je tako ekipi Euskaltel-Euaskadi priboril že 7. letošnjo zmago. Sodniki so po etapi objavili, da rezultati zadnje etape zaradi kaosa v njenem zaključku ne bodo šteli v skupni seštevek. V slednjem tako ni prišlo do sprememb. V nasprotnem primeru bi Lance Armstrong ostal brez stopničk zmagovalnega odra.

Odlično je na dirki nastopal tudi Borut Božič. Idrijec je dirko končal na 32. mestu, a je veliko bolj pomembno dejstvo, da so uspeli z Matteom Carraro zmagati na dirki. ''Odlično smo dirkali. Zmaga je zelo pomembna za našo ekipo, saj smo vseskozi verjeli vanjo. Do nastopa na dirki po Sloveniji nimam nobene dirke, a sem zelo zadovoljen s formo,'' je pred odhodom na letališče za Sportal povedal Božič, ki je v 1. etapi zasedel 3. mesto. Odlično je nastopil tudi na prologu kjer je bil 7.