Luka Mezgec Grega Bole Domen Novak Jan Tratnik Simon Špilak Dirka po Poljski

Sobota, 4. 8. 2018, 19.49

Dirka po Poljski, 1. etapa

Ackermannu uvodna etapa po Poljski

Nemec Pascal Ackermann (BORA - Hansgrohe) je zmagovalec uvodne etape kolesarske dirke po Poljski, ki je del svetovne serije. Ackermann je v ciljnem sprintu 134 kilometrov dolge preizkušnje v okolici Krakova ugnal Kolumbijca Alvara Joseja Hodega Chaguija in Italijana Mattea Trentina. Slovencev ni bilo v ospredju.

Na 50. mestu je bil najboljši med Slovenci Domen Novak (Bahrain Merida), Simon Špilak (Katjuša) je bil 66., Grega Bole (Bahrain Merida) je bil 110., Jan Tratnik (CCC Sprandi Polkowice) 115., Luka Mezgec (Mitchelton-Scott) pa 138. Vsi so v cilj pripeljali v času zmagovalca.

V skupni razvrstitvi ima Ackermann štiri sekunde prednosti pred Hodego Chaguijem in šest pred Trenitnom. Slovenci zaostajajo po deset sekund.

Dirka se bo končala v petek, v nedeljo pa kolesarje čaka 156 kilometrov dolga etapa med krajema Tarnowskie Gory in Katowice.

Sportal Roglič padel, a jo odnesel srečno, Landa in Bernal končala v bolnišnici #video