3. 1. 2008,
18.18

Četrtek, 3. 1. 2008, 18.18

Zmaji so si zagotovili osmo mesto

V zadnjem krogu prvega dela tekmovanja v hokejski ligi EBEL so Acroni Jesenice doma izgubile proti Gradcu, medtem ko je Zavarovalnica Maribor Olimpija po kazenskih strelih ugnala Innsbruck.

Najbolj napeto je bilo v Beljaku in Innsbrucku, saj sta se obe ekipi še borili za šesto mesto, ki po 36. krogu pelje v skupino, ki ima nastop v končnici prvenstva zagotovljen. Beljak je v derbiju proti KAC-u izgubil a kljub temu zasedel končno šesto mesto, medtem ko je Innsbruck šele po kazenskih strelih moral priznati premoč Zmajem. Ti so si zagotovili osmo mesto, ki jih vodi v t.i. kvalifikacijsko skupino za uvrstitev v končnico. V slednji so Železarji, ki so sicer zadnjo tekmo rednega dela izgubili, po porazu proti Gradcu pa so se morali zadovoljiti s četrtim mestom na prvenstveni lestvici.

Prvih šest ekip s tekmovanjem nadaljuje že čez dva dni, do 3. februarja pa bodo odigrale deset krogov. Zadnje štiri ekipe bodo odigrale šest krogov.

Liga EBEL, 36. krog:

Petek, 4. januarja: Innsbruck : ZM Olimpija 5:6 k.s. (2:1, 1:2, 1:1, 0:0) Sellars 9., Dagenais 20., 40., Sjödell-Wiklander 38., Darby 46.; Elik 8., 51., Vnuk 24., Yarema 37., Petriläinen 60., Intranuovo 65. Acroni Jesenice : Graz 99ers 1:4 (0:1, 1:2, 0:1) Goličič 18.; Guillet 7., Washburn 34., Nolan 16., Jan 38.

Alba Volan : Vienna Capitals 1:2 (1:1, 0:1, 0:0) Vaszjunyin 18.; D. Rodman 5., 26.

VSV Beljak : KAC Celovec 3:4 p.p. (2:0, 0:1, 1:2, 0:1) Raffl 3., Elick 5., Kaspitz 57.; Craig 24., 63., Hinz 26., 39.

Red Bull Salzburg : Black Wings Linz 6:1 (1:1, 4:0, 1:0) Green 17., MacLean 23., Banham 27., 31., Kalt 34., Lynch 49.; Leahy 16.