1. 10. 2010,
21.57

Petek, 1. 10. 2010, 21.57

Zmaji poraženi iz Gradca

Tilia Olimpija je v sedmem krogu hokejske lige Ebel v gosteh izgubila z ekipo Graz 99ers s 4:6 (0:4, 2:1, 2:1).

Ljubljančani v Gradcu v zadnjih dveh letih in pol niso osvojili nobene točke, slaba statistika pa je očitno negativno vplivala na sam začetek tekme. Že v 28 sekundi je bil izključen Peter Šachl, gostitelji, ki so v zadnjem času večkrat razočarali svoje privržence, pa so tokrat začeli zelo učinkovito in že po pičlih dveh minutah povedli z 1:0.

Igralci iz slovenske prestolnice so prvo številčno prednost na ledu imeli v četrti minuti, ko so tudi zapravili prvo priložnost, le minuto zatem pa doživeli hladno prho, ko so po hudi napaki v obrambi prejeli drugi zadetek. V sedmi minuti se je na semaforju zasvetil izid 3:0, nerazpoloženega vratarja Aleša Silo pa je zamenjal Matija Pinterič. "Zmajev" v prvi tretjini tekme ni bilo opaziti, prikazali so naravnost katastrofalno predstavo, igrali so le gostitelji, ki so na koncu tretjine povišali na 4:0 in praktično odločili tekmo sebi v prid.

Ljubljančani se navkljub visokemu zaostanku niso predali, v začetku druge tretjine so izkoristili zaspanost v zadovoljni domači vrsti in prek Johna Hughesa ter Boštjana Goličiča znižali na 2:4. V 34. minuti se je pred domačim vratarjem povsem sam znašel Šachl, a je streljal prek gola, v nasprotnem napadu pa so prejeli peti gol na tekmi.

Gostitelji so si v zadnji tretjini prek Jeana Philippa Pareja priigrali visoko vodstvo, a so se Ljubljančani pobrali in dosegli dva gola. V sami končnici so močno pritisnili proti vratom gostiteljev, imeli celo dva igralca več na ledu, poskus Andreja Hebarja pa se je izjalovil in ostalo je pri porazu s 4:6.