Petek, 25. 2. 2011, 21.47
9 let
Za konec visok poraz Jeseničanov

Tekma v Beljaku ni odločala o ničemer. Beljačani so si že prej zagotovili četrto mesto in niso mogli višje, Jeseničani pa so izpadli iz boja za končnico in so tako pri sosedih onstran Karavank končevali sezono nastopanja v razširjeni avstrijski ligi.
Glede na to, da tekma ni imela pravega pomena, je domači strateg Mike Stewart nekatere igralce pustil na tribuni, jeseniški trener Heikki Mälkiä pa je dal priložnost vsem, svojo priložnost pa so najbolje izkoristili igralci četrtega napada, saj so dosegli prvi zadetek na tekmi. Železarji so imeli v uvodnih 20 minutah namreč pobudo in številne priložnosti, a so izkoristili le eno. Domači so do izenačujočega zadetka v 14. minuti prišli tudi s pomočjo sreče, pri drugem pet minut pozneje pa je bila gostujoča obramba premalo odločna.
Do polovice drugega dela je bila slika na ledeni ploskvi podobna tisti iz prvega dela. Železarji so napadali, si še naprej ustvarjali priložnosti, toda ključa za odpiranje domačih vrat niso imeli. Zato pa so orli na lahek način prišli do še treh zadetkov, ki so bili posledica nepazljivosti v jeseniški obrambi, tako da druga polovica druge tretjine ne bo ostala v prav lepem spominu vratarju Jaakku Suomalainenu, ki je prvič po 2. januarju znova dobil priložnost med vratnicama.
Zadnji del je minil v znamenju čakanja zadnjega zvoka sirene, saj je bilo vse odločeno že po 40 minutah, zato se ne eni ne drugi niso preveč naprezali. Oboji so imeli v zadnjem delu dobro minuto dva igralca več na ledu, toda spremembe rezultata ni bilo.
Zadnji pisk sirene je tako za železarje pomenil konec sezone, Beljačani pa bodo že v nedeljo v četrtfinalu palice prekrižali s črnimi krili iz Linza. Hokejiste Acroni Jesenic imajo zdaj do srede prosto, nakar se bodo začeli pripravljati na državno prvenstvo. Železarji imajo v načrtu tudi dve prijateljski tekmi proti Sapi, ki naj bi ju odigrali na Madžarskem osmega marca in na Jesenicah (10. marca).