Thermometer Blue 0

CSKA Moskva liga KHL Jan Muršak Aleksander Radulov

Torek, 1. 12. 2015, 11.28

Z Aleksandrovo (po)močjo pri vsakem

Hokejisti CSKA so ujeli zmagovalni ritem in pred odhodom na serijo gostovanj doma slavili še petič zapored. Junak zmage nad Metallurgom iz Novokuznetska (3:0) je bil Aleksander Radulov.

Najboljša ekipa Kontinentalne hokejske lige je kaj hitro potrdila vlogo favorita proti trenutno najslabšemu moštvu tekmovanja Metallurgu Novokuzentsku. Ruski prvaki so izkoristili že prvo kazen gostov, v 12. minuti je zadel Sergej Andronov, le minuto in pol pozneje pa sta sledili nova kazen Metallurga in nov zadetek CSKA. Pod tega se je podpisal podajalec pri prvem golu Aleksander Radulov, v akciji za 2:0 pa je s podajo sodeloval tudi Jan Muršak. Radulov je strelske spretnosti pokazal še v 58. minuti, ko je zadel za 3:0 in postavil končni rezultat. Slovenski napadalec je igral malce manj kot 17 minut, enkrat streljal, bil uspešen pri 13 sodniških metih od 18 in odsedel malo kazen.

Vodilni CSKA, pri katerem se je brez prejetega zadetka izkazal Stanislav Galimov (zaustavil je vseh 19 strelov), ima nekaj dni premora, naslednjo tekmo bo odigral v soboto, ko se v Moskvi obeta mestni derbi z Dinamom.