15. 12. 2007,
9.44

Sobota, 15. 12. 2007, 9.44

Vstajenje po mrku

Hokejisti Acronija Jesenic so v 8. krogu avstrijske lige EBEL v gosteh premagali Innsbruck s 4:3. Srečanje je v zadnji minuti odločil Gregor Polončič.

Tudi tokratna tekma se je podobno začela kot torkova v Linzu. Železarji so od začetka močno pritisnili proti vratom domačih, imeli nekaj lepih priložnosti, toda nakup vratarja Mikka Strömberga se je Tirolcem očitno izplačal, saj so bile strelske "naprave" Jeseničanov vnovič nekoliko slabše naravnane. Od 15. do 20. minute prvega dela pa so "železarji" doživeli popoln mrk. Domačini so izkoristili tri grobe napake v jeseniški obrambi in odšli na odmor z visokim vodstvom.

Polončič prinesel dve točki

Tudi uvodnih pet minut drugega dela Jeseničanom ni prinesel želenega zadetka in misli peščice jeseniških navijačev so bile že zavite v črno. Očitno pa tako niso mislili izbranci Kima Collinsa, ki so od 29. minute dalje po zadetku Chrisa Brighta prevzeli vse vajeti igre v svoje roke. Ko so v drugem delu zaostajali le še za zadetek, je bilo na dlani, da bodo svojo kožo pod Bergislom drago prodali.

Zadnji del je bil popolnoma v znamenju rdečih, prava mojstrovina pa je že po vsega minuti in pol tretje tretjine uspela Juriju Goličiču, nocoj enemu najboljših v vrsti Acronija. Ko pa so Gorenjci v 51. minuti obranili še številčno prednost domačih (v igri štirje proti trem), je že zadišalo po dveh točkah gostov. Ti je prinesel Polončič, ki je 52 sekund pred iztekom rednega dela matiral Strömberga.