7.44

8 let, 1 mesec

Petek, 18. 1. 2008, 7.44

Večer kazenskih strelov

V severnoameriški hokejski ligi so v noči na petek odigrali osem tekem. Kar na polovici srečanj so o končnem zmagovalcu odločali kazenski streli.

Po treh zaporednih porazih se je na zmagovalna pota vrnila najboljša ekipa v ligi Detroit, ki je prav tako po kazenskih strelih strla odpor Vancouvra (3:2). Junak tekme v Detroitu, gostitelji so sicer v rednem delu vodili že z 2:0, je bil Henrik Zetterberg, saj je edini zadel kazenski strel. Torontu, ki je prekinil niz šestih porazov na gostovanjih, je zmago v Bostonu (3:2) prav tako z uspešno izvedenim kazenskim strelom priigral Alexander Steen.

V Washingtonu (5:4) so domači navijači največji aplavz namenili Mattu Bradleyju. Ta je edini izmed skupno 24 hokejistov, ki so streljali kazenske strele, zadel mrežo. V drugi tretjini rednega dela so sicer gostitelji Edmontonu zabili kar štiri gole in preobrnili potek tekme, a je Shawn Horcoff v 48. minuti izid spet izenačil in izsilil podaljške.

Četrto tekmo, ki se je končala po kazenskih strelih, je v korist Montreala (3:2) v Atlanti odločil Saku Koivu. Poteza tekme pa je uspela njegovemu soigralcu Andreju Kosticinu, ki je v drugi tretjini uprizoril pravi slalom in na koncu akcijo uspešno zaključil z golom. Kosticin je bil prav tako uspešen pri kazenskih strelih in tako prispeval velik delež k četrti zmagi Montreala na zadnjih petih tekmah.

Liga NHL, 17. januar:

Boston Bruins : Toronto Maple Leafs 2:3** Chara, Sturm; Stajan, Steen

Washington Capitals : Edmonton Oilers 5:4** Semin, Ovečkin, Green, Backstrom; Horcoff 2, Penner, Nilsson

Atlanta Trashers : Montreal Canadiens 2:3** Hossa, Dupuis; Ryder, Kostitsin

Detroit Red Wings : Vancouver Canucks 3:2** Cleary 2; Naslund, Sedin

Ottawa Senators : Carolina Hurricanes 5:1 Vermette 2, Fisher, Robitaille, Spezza; Whitney

Nashville Predators : Anaheim Ducks 2:1 Arnott; Perry, Bochenski

Phoenix Coyotes : Columbus Blue Jackets 3:4 Doan, Hanzal, Mueller; Klesla, Nash 2, Žerdev

San Jose Sharks : Dallas Stars 2:4 Thornton, Michalek; Halpern, Modano 2, Hagman