22.32

Vancouver Nashville ZDA

Četrtek, 28. 4. 2011, 22.32

Vancouver spet pokazal zobe

Moštvo severnoameriške hokejske lige Vancouver Canucks je v prvi tekmi drugega kroga končnice (zahodna konferenca) z 1:0 premagalo Nashville Predators.

Tudi drugo tekmo bo gostil Vancouver, moštvi se bosta vnovič pomerili v noči na nedeljo.

Roberto Luongo je za svoj že drugi shutout v končnici ustavil 20 strelov, edini gol za domače pa je v drugi tretjini prispeval Chris Higgins. Med drugim je Luongo kar devet strelov ustavil v zadnjem delu tekme, nepremagljiv pa je bil tudi ob samostojnem prodoru Mikea Fisherja. Tudi na drugi strani je blestel vratar, Pekka Rinne je bil nepremagan 29-krat, le enkrat pa je moral po plošček za svoj hrbet.

Vancouver se je v zmagovalni ritem vrnil vsega po dveh dneh, potem ko je v odločilni sedmi tekmi po podaljšku za vstop v polfinale končnice konference ugnal Chicago. Že v uvodni tretjini so domači pričeli vršiti pritisk, v prvi tretjini so hokejiste Nashvilla v strelih na gol nadigrali s 16:5. V 24. strelu je bil uspešen Higgins, ki je tako z edinim golom na tekmi postavil končni izid.

Končnica lige NHL (konferenčni polfinale):

Zahod: Petek, 29. april*: Vancouver Canucks : Nashville Predators 1:0 /1:0/ Higgins

Sobota, 30. april*: San Jose Sharks – Detroit Red Wings

Vzhod: Sobota, 30. april*: Washington Capitals – Tampa Bay Lightning

Sobota, 30. april*: Philadelphia Flyers – Boston Bruins