16.55

liga NHL končnica Chicago Blackhawks Minnesota Wild Pittsburgh Penguins New York Rangers

Petek, 2. 5. 2014, 16.55

V vratih Minnesote eksplodirala petarda (video)

V končnici hokejske lige NHL so se branilci naslova iz Chicaga znesli nad Minnesoto in ji nausli pet golov.

Tudi s pomočjo dveh golov Patricka Kana v tretji tretjini je Chicago s 5:2 premagal Minnesoto v polfinalu zahodne konference. Dva zadetka za prvake, ki so tako povedli z 1:0 v zmagah, je prispeval še Bryan Bickell, enega pa Marian Hossa. To je bila peta zaporedna zmaga Chicaga, potem ko je ta izgubil prvi tekmi obračuna proti St. Louisu. Druga tekma bo na sporedu v nedeljo.

New York je premagal Pittsburgh šele po podaljšku, čeprav je z 2:0 povedel že v prvi tretjini. Švedski vratar Henrik Lundqvist, ki je ubranil 34 od 36 strelov, je moral dvakrat po plošček v mrežo v drugi tretjini, ko sta izenačila Lee Stempniak in James Neal. Srečanje je odločil Derick Brassard.