8.38

liga KHL Slovan Bratislava Metallurg Novokuzneck Rok Tičar Žiga Jeglič

Torek, 2. 12. 2014, 8.38

Tičar med režiserji petarde v Metallurgovih vratih

Slovan iz Bratislave je v ponedeljek s 5:0 ponižal Metallurg Novokuzneck. Spet je bil med strelci Rok Tičar, ki je po podaji Žige Jegliča zadel za 2:0.

Slovaki so se po zmagi nad Atlantom, ko so prekinili niz treh porazov, v ponedeljek veselili še drugega uspeha v dveh dneh. Pred dobrimi sedem tisoč domačimi navijači so se poigrali z moštvom, ki na vzhodu zaseda 12. mesto, in se z zmago s 5:0 povzpeli z dna zahodne konference, kjer je zdaj Medveščak, na 11. mesto. K visoki zmagi nad Metallurgom iz Novokuznecka sta svoj delež prispevala tudi slovenska napadalca, in sicer je Rok Tičar v 27. minuti po podaji Žige Jegliča vodstvo zvišal na 2:0. Tičar je na ledu preživel dobrih 15 minut, dvakrat streljal in dobil sedem od osmih sodniških metov. Tudi Jeglič je dobil enako igralnega časa, v katerem je sprožil en strel in bil uspešen pri dveh od treh sodniških metih.

Slovanovce nova tekma čaka že v sredo, ko bodo gostovali v olimpijskem Sočiju. Novoustanovljeno moštvo se drži devetega mesta zahodne konference, a ima le dve točki več od slovaškega kluba.